Reklama

Księżna Kate pod doskonałą opieką. Książę William zdradził szczegóły

W zeszłym tygodniu księżna Kate została wypisana ze szpitala po przebytej operacji jamy brzusznej, która do tej pory jest swego rodzaju tajemnicą. Ostatnio jednak przy okazji publicznego wystąpienia Książę William zdradził, jak wygląda opieka nad Kate już w domowym zaciszu.

Książę William pozwolił sobie na chwilę szczerości

Po operacji i hospitalizacji księżnej Kate, książę William przełożył swoje zawodowe obowiązki, aby towarzyszyć żonie w czasie jej rekonwalescencji już w domowym zaciszu. 

 Po pierwszym tygodniu od opuszczenia szpitala przez Kate, William powrócił do pełnienia królewskich obowiązków, organizując spotkanie w zamku Windsor i biorąc udział w uroczystej kolacji na rzecz londyńskiej organizacji charytatywnej pogotowia powietrznego.

Jedna z zaproszonych na wydarzenie kobiet, Patricia Spruce, opisała spotkanie z księciem w swoich mediach społecznościowych. Spruce rozmawiała z księciem Walii na temat stanu zdrowia Kate: "Książę William powiedział, że Katherine opiekowały się dwie filipińskie pielęgniarki, które były niesamowite w swojej pracy i niezwykle miłe".

Reklama

Fakt, że Kate opiekują się dwie pielęgniarki, jest pierwszym wglądem opinii publicznej w jej stan zdrowia. 

Zobacz też: Karol III ma wzruszający plan na święta. Oto jak chce uczcić pamięć Elżbiety II

Trudne chwile dla rodziny królewskiej. Tajemnicza operacja księżnej i nowotwór króla

W zeszłym tygodniu księżna Walii została wypisana ze szpitala po dwóch tygodniach rekonwalescencji po operacji jamy brzusznej. Obecnie wraca do zdrowia w swoim domu w Adelaide Cottage w Windsorze. Po opuszczeniu kliniki przez Kate Pałac Kensington podziękował personelowi medycznemu w oświadczeniu:

"Książę i księżna Walii pragną ogromnie podziękować całemu zespołowi londyńskiej kliniki, a zwłaszcza oddanemu personelowi pielęgniarskiemu, za okazaną opiekę. Rodzina królewska jest wdzięczna za życzenia, które otrzymała z całego świata".

Gdy księcia Williama zapytano o wsparcie społeczne w świetle diagnozy raka u króla Karola i hospitalizacji Kate, odpowiedział: "Naprawdę doceniamy miłe wiadomości od wszystkich, dziękujemy". Później, w swoich wieczornych uwagach, książę powiedział:

"Chciałbym skorzystać z okazji, aby podziękować także za miłe wiadomości wyrażające wsparcie dla Kate i mojego ojca, zwłaszcza w ostatnich dniach. To wiele dla nas znaczy".

Z pewnością obecne doświadczenie nie jest łatwe dla całej rodziny królewskiej. Jednoczesne operacje i rekonwalescencja księżnej Kate i króla Karola III, a także diagnoza nowotworu u monarchy, nie napawa optymizmem.

Król Karol III podzielił się ze światem stanem swojego zdrowia, ale wciąż nic nie wiadomo o samych przyczynach operacji księżnej Kate. Żona księcia Williama była ostatni raz widziana publicznie pod koniec grudnia 2023 roku.

Zobacz też: Księżna Kate trafiła do szpitala. Niepokojące wieści z królewskiego dworu 

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: księżna Kate | książę William
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama