Reklama

Reklama

Księżna Kate rodzi

Księżna Kate urodziła syna! - poinformował pałac Kensigton. Wczesnym rankiem zaczęła się akcja porodowa. Para ma już syna i córkę.

"Księżna Cambridge została przyjęta wczesnym rankiem do szpitala św. Marii w Londynie z wczesnymi oznakami zbliżającego się porodu. Para książęca z pałacu Kensigton do szpitala dotarła samochodem" - poinformowano na oficjalnym profilu rodziny królewskiej profilu na Twitterze.

Wszystko wskazuje na to, że mały książę lub księżniczka przyjdzie na świat jeszcze dziś. Zgodnie z tradycją, o narodzinach nowego członka rodziny jako pierwsza dowie się królowa Elżbieta.

Przed szpitalem św. Marii, w którym przebywa Kate, gromadzą się dziennikarze z całego świata. W tym samym szpitalu księżna Diana urodziła swoich synów: Williama i Harry'ego.

Reklama

Moment idealny

Brytyjczycy żartują, że Kate wybrała idealny moment na poród. Najmłodszy członek rodziny królewskiej przyszedł na świat dwa dni po wyznaczonym przez lekarzy porodzie, 23 kwietnia.

W tym dniu Anglicy obchodzą dzień świętego Jerzego, patrona kraju. Jest to święto narodowe, utworzone na pamiątkę jego śmierci. Tego dnia Anglicy mają wolne od pracy, świętują ze swoimi rodzinami i biorą udział w licznych paradach i rekonstrukcjach historycznych. Wywieszają również flagi Anglii - czerwony krzyż św. Jerzego na białym tle. 

Patron Anglii jest również wyjątkowo ważny dla księżnej Kate i księcia Williama. Ich pierwsze dziecko, syn George, otrzymało imię po słynnym świętym. 

Trudna ciąża

Początki ciąży były dla księżnej bardzo męczące, cierpiała na uporczywe mdłości. Z tego względu odwołała wszystkie oficjalne wizyty i wypoczywała pod profesjonalną opieką w Pałacu Kensington.

Zanim rodzina królewska potwierdziła radosne wieści, media domyśliły się, że Kate może być w ciąży. Pod koniec sierpnia księżna trafiła do szpitala w Marylebone. Jej pobyt trwał zaledwie jedną noc, mimo to spekulowano, że przyczyną może być złe samopoczucie Kate związane z jej odmiennym stanem. Wystarczyło zaledwie kilka dni, by plotki się potwierdziły.

Najmłodsza latorośl Kate i Williama będzie piąta w kolejce do tronu, zaraz po księciu Karolu, Williamie i swoim starszym rodzeństwie: George’u i Charlotte.

Królewską rodzinę czekają teraz dwie ważne uroczystości. Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle, który odbędzie się 19 maja, a także chrzest najmłodszego potomka Williama i Kate.

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy