Reklama

Reklama

Kto wygrał Eurowizję? Zespół Maneskin z Włoch triumfuje

Włoski zespół Maneskin został zwycięzcą 65. Konkursu Piosenki Eurowizji. Muzycy zachwycili jurorów i publiczność utworem "Zitti e buoni". Reprezentant Polski, Rafał Brzozowski, nie zakwalifikował się do finału.

Maneskin to czwórka młodych rzymian. W skład zespołu wchodzą: wokalista Damiano David, gitarzyści Victoria De Angelis i Thomas Raggi oraz perkusista Ethan Torchio. Jak podają włoskie media, zespół przeszedł drogę do sławy, która z powodzeniem mogłaby posłużyć za materiał na film. Muzycy zaczynali od grania na ulicy. Później był świetny występ w programie "X-Factor", zwycięstwo na festiwalu San Remo, a teraz - triumf na 65. Eurowizji.

Maneskin – czym zachwycili zwycięzcy Eurowizji?

Podczas 65. finału Eurowizji włoski zespół zaprezentował piosenkę "Zitti e buoni". Zdecydowanie nie było to brzmienie, do jakiego przez lata przyzwyczaiła nas Eurowizja. Wygładzone, popowe melodie i widowisko w stylu glamour zastąpiła tu surowa energia, garściami czerpiąca inspiracje z klasyków rocka.

Reklama

Laur dla Maneskin do pierwsze zwycięstwo dla Włochów od 31 lat.

Kolejne miejsca na podium 65. Eurowizji zajęli Francuzi i Szwajcarzy.

Reprezentant polski, Rafał Brzozowski, nie zakwalifikował się do finału.

Komentatorzy podkreślają, że repertuar tegorocznego finału Eurowizji był bardzo zróżnicowany. Na scenie hali Ahoy w Rotterdamie rozbrzmiewały zarówno popowe piosenki, jaki i muzyka klubowa czy ostry rock. Nie zbrakło też, jak co roku, atrakcyjnej wizualnej oprawy, a kolejni wykonawcy prześcigali się w prezentowaniu oryginalnych strojów i skomplikowanych choreografii.

Eurowizja – finał w cieniu pandemii

W ubiegłym roku, z powodu pandemii Covid-19 konkurs został odwołany. Teraz jednak, nie tylko zdecydowano się na jego organizację, ale również do rotterdamskiej hali zaproszono publiczność. Na widowni zasiadło ponad 3 tys. osób.

***

Zobacz również:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja 2021 | Rafał Brzozowski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy