Reklama

Lara Gessler i jej partner tworzą "rzymskie małżeństwo". Co to znaczy?

Lara Gessler i Piotr Szeląg zostali właśnie po raz drugi rodzicami i pochwalili się pierwszym zdjęciem małego Bernarda. Para jest bardzo szczęśliwa, ale, choć restauratorka i prawnik wzięli ślub, to wciąż przekonują, że są zwolennikami "rzymskiego małżeństwa". Co to oznacza?

Lara Gessler jest córką słynnych polskich restauratorów - Magdy Gessler i Piotra Gesslera. Jej rodzice rozstali się, gdy miała dziewięć lat, a ona sama została z tatą. Lara Gessler jest absolwentką socjologii, ale z czasem zainteresowała się kuchnią i finalnie postanowiła zostać cukiernikiem tak jak jej ojciec.

Lara Gessler ukończyła szkołę cukierniczą w Londynie oraz praktykowała w renomowanej restauracji z trzema gwiazdkami Michelin. Uczyła się również w międzynarodowej szkole gastronomicznej French Culinary Institute w Nowym Jorku, a po powrocie do Polski, została współwłaścicielką restauracji „U Fukiera” oraz cukierni „Słodki Słony”. Dziś jest prawą ręką swojej słynnej mamy, ale ma także inne, związane z kuchnią pasje - jest autorką książek kucharskich: „Słodki zielnik” oraz „Orzechy i pestki”, a w 2020 roku stworzyła Pracownię Kulinarną - miejsce wydarzeń kulinarnych.

Reklama

Sporym zainteresowaniem cieszy się także życie prywatne córki Magdy Gessler - 2 września 2017 roku poślubiła ona Pawła Rucza, ale już dwa lata później para się rozwiodła. Niedługo po tym rozstaniu, Lara Gessler związała się jednak z prawnikiem Piotrem Szelągiem, a w październiku 2020 roku na świat przyszła ich córka Nena. Teraz para powitała na świecie drugie dziecko, synka Bernarda. 

Zobacz również: Lara Gessler urodziła. Pokazała wzruszające zdjęcie! 

Lara Gessler i Piotr Szeląg tworzą "rzymskie małżeństwo". Co to oznacza?

Zarówno Lara Gessler, jak i Piotr Szeląg przekonywali od początku związku, że pragną pozostać „rzymskim małżeństwem”. Szeląg przyznał kiedyś w wywiadzie z Wirtualna Polską, że:

powiedział. 

Pozostawanie w "rzymskim małżeństwie" oznacza, że jest ono prywatną sprawą małżonków i w świetle prawa nie są oni związani ze sobą żadnym aktem. Takie małżeństwo kontrolowane jest tylko przez nich i tylko oni mogą je zakończyć, gdy uznają, że ich miłość wygasła. 

Piotr Szeląg nie kryje także, że nie chciałby, aby ktokolwiek ingerował w tę delikatną sferę ich życia. 

Lara Gessler i Piotr Szeląg dwa raz ślubowali sobie miłość

Mimo to, Lara Gessler i jej obecny mąż dwa raz ślubowali sobie miłość. Jak przyznają jednak, pierwszy ślub był szybki i wzięty "dla rządu", chwilę przed narodzinami ich córeczki, a drugi, "ten prawdziwy" był ślubem humanistycznym. Para planuje co rok wydawać też rocznicowe przyjęcie poprawinowe, by cały czas czcić w ten sposób swoją miłość. 

Zobacz również: Poznali się na imprezie. Historia miłości Siwiec i RaduszewskiegoStyl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Lara Gessler

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy