Reklama

Reklama

Najnowsze wieści o stanie księcia Filipa. Ponownie zmienił szpital!

Media na całym świecie śledzą obecnie stan zdrowia księcia Filipa, który cztery tygodnie temu trafił do szpitala Króla Edwarda VII. Od tego czasu zdążył już zmienić placówkę medyczną i przeszedł skomplikowaną operację serca. Jakie są najnowsze wieści o jego stanie zdrowia?

Książę Filip ma 99 lat i jest najdłużej panującym małżonkiem w historii brytyjskiej rodziny królewskiej. Nic więc dziwnego, że dziennikarze na całym świecie żywo interesują się jego stanem zdrowia, który w ostatnich tygodniach uległ znacznemu pogorszeniu. 

Małżonek królowej Elżbiety nigdy dotąd aż tak długo nie przebywał w placówkach medycznych. W 2013 roku książę Filip spędził w szpitalu 11 dni, a obecnie jego pobyt trwa już ponad trzy tygodnie.

Początkowo książę Edynburga trafił do szpitala króla Edwarda VII, jednak przez wzgląd na konieczność wykonania operacji serca, w ubiegłą środę książę Filip został przetransportowany do szpitala imienia świętego Bartłomieja. 

Reklama

Wydawać by się mogło, że po udanym zabiegu, sytuacja będzie się poprawiać, a książę Filip niedługo opuści placówkę. Najnowsze informacje, jakie pojawiły się niedawno w zagranicznych mediach, wskazują jednak na to, że książę Edynburga po raz kolejny zmienił miejsce pobytu. 

Podobno książę Filip wrócił do poprzedniej placówki medycznej i wraca do siebie w prywatnym szpitalu w Marylebone, gdzie miał zostać przetransportowany kilka dni po operacji serca.

Królowa Elżbieta co prawda nie odnosi się ostatnio do stanu swojego małżonka, ale pamięta o księciu Filipie. Świadczy o tym m.in. broszka, którą miała na sobie, kiedy wygłaszała orędzie na Dzień Wspólnoty Narodów.

Zakładała ją wielokrotnie podczas różnych uroczystości, na których pojawiała się w towarzystwie męża. 

Czy to nie uroczy gest? 

Chcę pomóc 1 % - Strona Fundacji POLSAT - Jesteśmy dla dzieci

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: brytyjska rodzina królewska | szpital

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy