Reklama

Reklama

Ołena Zełenska i sesja dla Vogue. #SitLikeAGirl, czyli Ukrainki w obronie pierwszej damy Ukrainy

Nie milkną echa wywiadu i sesji Ołeny Zełenskiej dla magazynu Vogue. Po krytyce ze strony niektórych osób w obronę pierwszej damy Ukrainy włącza się coraz więcej Ukrainek, które dodają zdjęcia w podobnej pozie z hasztagiem #SitLikeAGirl.

Wywiad i sesja Ołeny Zełenskiej dla Vogue

Pod koniec lipca Ołena Zełenska, żona prezydenta Ukrainy, udzieliła obszernego wywiadu magazynowi Vogue. Kobieta pozowała również o sesji okładkowej. Zwolennicy pochwalili inicjatywę, której celem było przypomnienie o wciąż trwającej wojnie.

Nie wszystkim się to jednak spodobało - niektórzy uznali to za niestosowne, aby pozować dla luksusowego magazynu. Inni krytykowali także pierwszą damę Ukrainy za... nieodpowiednią dla kobiety postawę. Zełenska bowiem na okładce prezentuje się w pewnej siebie, według niektórych "męskiej" pozie.

Sit Like A Girl, czyli inicjatywa w obronie Zełenskiej

W związku z tym dziennikarka Zoya Zvynyatskivska opublikowała własne zdjęcie w podobnej pozie i hasztagiem #SitLikeAGirl, tym samym inicjując ruch internautek w obronie Zełenskiej. Ukrainki podkreślają, że patriarchat nie śpi nawet w czasie wojny.

Reklama

Do inicjatywy w obronie Zełenskiej przyłączyła się zwyciężczyni konkursu Eurowizji z 2016 roku, wokalistka Jamala, która zatańczy w najnowszej edycji programu "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami", a także symbolicznie polskie posłanki Lewicy.

***

Zobacz także:

OŁENA ZEŁEŃSKA: NIE MAMY WĄTPLIWOŚCI, ŻE WYGRAMY TĘ WOJNĘ. TO NAS TRZYMA PRZY ŻYCIU

Połączenie tych produktów, to piekło dla żołądka. Wzdęcia to nie wszystko

Maryja pokazała jej przyszłość świata. Co zobaczyła Mirjana Soldo?

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ołena Zełenska | wojna w Ukrainie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy