Reklama

Reklama

Ósme urodziny księcia George'a. Jaki jest najstarszy syn Williama i Kate?

Najstarsze dziecko księcia oraz księżnej Cambridge 22 lipca kończy osiem lat. Oto wszystko, co koniecznie musicie wiedzieć o synu księcia Williama i jego żonie Kate Middleton. Czym interesuje się trzeci kandydat w kolejce do brytyjskiego tronu?

Książe George obchodzi właśnie ósme urodziny. Owoc miłości wnuka królowej Elżbiety i jego małżonki ma bardzo duże szanse, aby w przyszłości zostać królem Wielkiej Brytanii. 

Chłopiec przyszedł na świat w 2013 roku w Szpitalu Św. Marii w Londynie i, chociaż 22 lipca skończy dopiero osiem lat, już teraz jest trzeci w kolejce do tronu. Wyprzedzają go jedynie dziadek i ojciec. 

Książę Karol zajmuje w tej chwili pierwsze miejsce, a książę William drugie.

Książę George kończy osiem lat

Czas biegnie nieubłaganie, a Książę George rośnie jak na drożdżach. Fani brytyjskiej rodziny królewskiej na całym świecie nie potrafią dojść do porozumienia w sprawie tego, do kogo chłopiec jest bardziej podobny: do Kate czy Williama. 

Reklama

Niektórzy dostrzegają w jego spojrzeniu, mimice oraz rysach twarzy również spore podobieństwo do królowej Elżbiety II, a nawet do zmarłej w tragicznym wypadku samochodowym babci — księżnej Diany. 

Kontrowersje wokół publikacji urodzinowego zdjęcia księcia George'a

W ostatnich tygodniach tabloidy na całym świecie rozpisywały się na temat udostępnienia tradycyjnego, urodzinowego zdjęcia księcia George'a. Rok w rok, w urodziny swoich dzieci, para książęca pokazuje światu nowe zdjęcia solenizantów, jednak w tym roku miało być inaczej...

Ziarno niepewności zasiała Angela Levin - królewska biografka, która w "Royal Beat True Royalty TV" podzieliła się swoimi przemyśleniami. Podobno wnuk królowej Elżbiety II oraz jego małżonka byli zaniepokojeni krytyką odnośnie stroju ich najstarszego syna na meczu Euro 2020. Wielu osobom nie spodobał się fakt, że książę, pomimo bardzo młodego wieku, miał na sobie elegancki garnitur, a rodzice, w obawie o dobro syna, mogą nie chcieć narażać go na kolejną falę niemiłych komentarzy. Wobec tych zawirowań para książęca rozważała złamanie tradycji i nie publikowanie wizerunku księcia George'a. 

Ostatecznie obawy te nie znalazły odzwierciedlenia w rzeczywistości i na oficjalnym profilu książąt Cambridge pojawił się portret 8-letniego księcia, wykonany przez mamę - Kate Middleton: 


Jaki jest syn Williama i Kate, czyli zainteresowania księcia George'a

Książę George od 2017 roku uczy się w prestiżowej placówce edukacyjnej: Thomas’s School w Battersea w Londynie. 

Nauka standardowych przedmiotów to jednak nie wszystko, a mały książę ma również inne zainteresowania. 

Podobno uwielbia język hiszpański, geografię i astronomię. Jest też fanem piłki nożnej.

Czytaj również: 

Książę George martwi się o los Ziemi 

Mecz, który ukształtował pokolenie

Zobacz także: 

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama