Patenty na piękne oczy
Zazdrościsz kobietom o dużych oczach? A może masz kompleksy z powodu opadających powiek? Poznaj tajniki makijażu, który nada twoim oczom idealny kształt i poprawi ich proporcje.
Przygotuj powieki. Zanim zaaplikujesz cienie i zaczniesz modelować oczy, upewnij się, że makijaż przetrwa cały dzień. Ponieważ cienie mają tendencję do zbierania się w załamaniach powiek, zaprzyjaźnij się z bazami. Ich kremowa konsystencja sprawia, że aplikacja zajmuje tylko chwilę. Nie masz specjalnego produktu? Zastąpi go z powodzeniem lekki korektor w pisaku. Poczekaj tylko aż kosmetyk wyschnie, inaczej nie uda ci się dobrze rozetrzeć cieni.
Zadbaj o kształt brwi. Jeśli masz małe i wąskie oczy, łuki nie mogą być bardzo grube, żeby ich nie przytłoczyły, ani nienaturalnie cienkie, bo będą odwracały uwagę. Zadbaj, żeby brwi były przedłużone w zewnętrznych kącikach. Przy opadających powinny być węższe na końcach, a łuk brwiowy pod nimi rozświetlony. Masz duże oczy? Nadaj łukom zaokrągloną formę, żeby zrównoważyć proporcje twarzy.
Poznaj moc eyelinera. Odpowiednia kreska pomaga optycznie skorygować kształt oczu. Jeśli są małe, unikaj grubych linii rysowanych od kącika do kącika. Lepsze będą pociągnięte tuż przy granicy rzęs od połowy długości powieki oraz lekko wyciągnięte za ich linię. Także kocie kreski pomogą powiększyć oczy, a jednocześnie zniwelować opadające powieki. Jeśli masz duże oczy, możesz też rysować kreski przy dolnych rzęsach (nie jest to wskazane przy małych i wąskich).
Jak uzyskać idealny kształt oczu
Wystarczą mała paletka cieni, czarny eyeliner i maskara, żeby bez interwencji chirurga plastycznego nadać oczom wymarzony wygląd!
Oczy blisko osadzone: Jeśli chcesz optycznie oddalić od siebie oczy, zacznij od nałożenia neutralnego cienia od wewnętrznego kącika do połowy powieki. Teraz sięgnij po ciemniejszy kolor i zaaplikuj go na ruchomą powiekę, tak by stworzyć w zewnętrznym kąciku kształt wąskiego trójkąta. Dokładnie zblenduj cienie, żeby miały naturalny, nieco akwarelowy wygląd. Maskarę nanieś na zewnętrzne rzęsy.
Oczy szeroko rozstawione: Ciemniejszy cień zacznij nakładać prawie od nasady nosa. Od środkowej części powieki zaaplikuj cień jaśniejszy. Pędzlem wymieszaj je w miejscu, w którym się łączą, aby odcienie nie odcinały się, a płynnie przechodziły jeden w drugi. Najmocniej wytuszuj rzęsy przy wewnętrznym kąciku. Dzięki temu stworzysz iluzję, że oczy znajdują się bliżej siebie.
Oczy głęboko osadzone: Wyrazista powieka daje sporo możliwości makijażowych, ale może powodować, że oko wygląda na zbyt wypukłe. Zniwelujesz to wrażenie, malując całą górną powiekę aż po łuk brwiowy neutralnym cieniem. Linerem od połowy oka do zewnętrznego kącika narysuj jak najbliżej rzęs kreskę. Przy niej aplikuj ciemniejszy cień, a powyżej nieco jaśniejszy, w formie trójkąta. Pomaluj zewnętrzne rzęsy.
Oczy z opadającą powieką: Żeby optycznie otworzyć oko, nałóż niezbyt ciemny cień na ruchomą powiekę, do punktu, w którym zaczyna opadać. W tym samym miejscu zacznij rysować poziomą kreskę, kończąc nieco za zewnętrznym kącikiem. Nałóż cień nad kreskę i zblenduj, kierując ku górze. Użyj zalotki do rzęs. W zewnętrznym kąciku tuszuj rzęsy oszczędnie. Pozostałe pomaluj tak, jak lubisz.
Supertrik na asymetrię
Nasze twarze są z natury niesymetryczne. Zdarza się więc, że jedno oko jest w widoczny sposób mniejsze od drugiego. Zazwyczaj wygląda to tak, że górna ruchoma powieka jest z jednej strony mniej widoczna.
Jak zniwelować różnicę? "Wyższą" powiekę ruchomą pomaluj na wybrany odcień, najlepiej ciemniejszy (np. brąz, butelkowa zieleń czy granat). Po stronie "niższej" powieki nałóż cień nie tylko na część ruchomą, ale też częściowo na nieruchomą powiekę, tak, aby płaszczyzna koloru była równa po obu stronach. Bądź bardzo dokładna i precyzyjna!
SHOW 2/2017