Reklama

Reklama

Penelope Cruz wcieli się w Donatellę Versace!

Po świetnie przyjętym pierwszym sezonie American Crime Story, opowiadającym o procesie O.J. Simpsona, stacja FX wraca z kolejną, kryminalną historią. W roli głównej - Penelope Cruz!

42-letnia aktorka wcieli się w rolę Donatelli Versace, siostry zamordowanego projektanta i kreatora mody Gianni Versace, który zginął w 1997 roku. Akcja serialu skupi się na wydarzeniach mających miejsce prawie 20 lat temu, kiedy to projektant został zastrzelony na schodach swojej rezydencji w Miami. Sprawcą zdarzenia był Andrew Cunanan, który kilka dni po morderstwie sam popełnił samobójstwo.

Twórcy serialu wybrali do roli Penelope Cruz mimo, że od miesięcy w kuluarach stawiano na to, że w jej postać wcieli się Lady Gaga. Wokalistka ma na swoim koncie świetnie przyjętą rolę w American Horror Story i od lat mówi się o jej fizycznym podobieństwie do Donatelli. Zaszczyt ten przypadł jednak gwieździe Vicky Christina Barcelona.

Reklama

Pierwszy sezon American Crime Story został ciepło przyjęty przez widzów i krytyków, zdobywając między innymi dwa Złote Globy. Stacja FX zapowiedziała, że prócz sprawy zabójstwa kreatora mody, w kolejnych sezonach zajmą się również tematem huraganu Katrina oraz głośnym romansem Billa Clintona i Moniki Lewinsky.

Historia z Penelope Cruz w roli głównej pojawi się w ramówce stacji w 2018 roku.

Ewelina Willmann

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy