Reklama

Reklama

Program FUN.TECH.FUTURE. w perfumeriach Sephora

Przez minione dwa miesiące w pięciu perfumeriach Sephora doświadczenie zawodowe zdobywały podopieczne programu FUN. TECH. FUTURE. - programu rozwojowego skierowanego do utalentowanych dziewcząt z domów dziecka, wkraczających na rynek pracy.

W perfumeriach na terenie całej Polski odbyły się również warsztaty z makijażu biznesowego dla 130 dziewcząt uczestniczących w projekcie. Program, którego organizatorem jest Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką, zrealizowano m.in. dzięki funduszom zebranym ze sprzedaży świątecznej maskotki charytatywnej Sephora.

Sieć zapowiada kontynuację wsparcia dla programu FUN. TECH. FUTURE. w przyszłym roku. Sephora na całym świecie podejmuje działania mające na celu wspieranie kobiet - w obszarze wzmacniania ich pewności siebie, wspierania ich przedsiębiorczości i rozwoju.

Reklama

W ramach takich działań firma zaangażowała się lokalnie w program FUN. TECH. FUTURE. Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką.

Dziewczęta opuszczające domy dziecka i rozpoczynające dorosłość są bardzo słabo przygotowane do wchodzenia na rynek pracy.

Raport NIK i inne badania pokazują̨, że brakuje im podstawowej wiedzy oraz wsparcia, które mogłyby pomóc w napisaniu CV, znalezieniu pracy lub założeniu własnej działalności.

Staże w perfumeriach Sephora

Na przełomie lipca-września pięć dziewcząt objętych programem trafiło do perfumerii Sephora w Warszawie, Gdyni, Bielsko-Białej, Lublinie i Włocławku na płatny, dwumiesięczny staż, gdzie pod opieką mentorek z ramienia Sephora, zdobyły praktyczne przygotowanie do pracy w sektorze retail. 

Warsztaty makijażu biznesowego

Oprócz staży, w kilkunastu perfumeriach Sephora w lipcu i sierpniu zorganizowano grupowe warsztaty dla 130 podopiecznych projektu, podczas których pod okiem makijażystek Sephora odkrywały tajniki "First job make up", czyli makijażu biznesowego.

Każda z uczestniczek warsztatu otrzymał m.in. zestaw kosmetyków Sephora Collection do samodzielnego odtworzenia zdobytych umiejętności.

Czym jest FUN. TECH. FUTURE.?

FUN. TECH. FUTURE. to program edukacyjno-zawodowym z elementami job shadowingu i mentoringu, stworzony z myślą o młodych kobietach w wieku 18-19 lat, które właśnie wchodzą w dorosłość i potrzebują motywacji, konkretnej wiedzy oraz wsparcia, by zbudować kompetencje potrzebne do wejścia na rynek pracy. Wszystko po to, aby pomóc im w usamodzielnieniu się i ułatwić wejście w dorosłość. Główne elementy projektu to:

- warsztaty w wybranych lokalizacjach w całej Polsce

- dedykowane kursy on-line i video pigułki wiedzy

- płatne staże

- oraz mentoring dla najzdolniejszych uczestników podczas kampusu.

Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy