Single i remiksy

Sztuka „Single i Remiksy” Marcina Szczygielskiego to komedia demaskująca mechanizmy korporacyjnych stosunków i obnażająca rzeczywisty charakter życia wielkomiejskich singli, pozornie gloryfikujących swoją niezależność i swobodę, a tak naprawdę stających się niewolnikami wychwalanej przez siebie wolności i kariery.

plakat
plakatStyl.pl/materiały prasowe
Plakat spektaklu
Plakat spektakluStyl.pl/materiały prasowe

Magda, kobieta sukcesu, prezes wielkiej korporacji wydawniczej, stawia na singli, bo przecież - jak mówi - singiel to najlepszy utwór na płycie. W firmie, którą dowodzi, szansę na karierę mają tylko single, więc wszyscy, którzy singlami nie są, wolą ukrywać swoje związki i małżeństwa. Gdy korporacja zostaje wchłonięta przez inną, większą, a nowe szefostwo postanawia zmienić charakter firmy na prorodzinny, Magda wpada w panikę. Tym większą, że do Polski wysłany zostaje nowy przełożony, którego zadaniem ma być zweryfikowanie przede wszystkim jej pracy. Magda natychmiast musi zdobyć partnera! Jak jednak ma to zrobić, gdy przez całe swoje dotychczasowe życie unikała związków jak ognia i po prostu nie potrafi zbudować miłosnej relacji? Dochodzi do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie zatem.... wydanie służbowego polecania. Pech w tym, że wyznaczony do realizacji matrymonialnego zadania podwładny już ma żonę, którą w dodatku kocha, a wysłany z centrali weryfikator ma zjawić się w firmie lada chwila....

Marcin Szczygielski - pisarz, grafik, dziennikarz i projektant wnętrz.   Dyrektor artystyczny polskiej edycji miesięcznika "Playboy" (1998-2000), dyrektor kreatywny portalu Ahoj.pl (2000-2002) oraz wydawnictwa Gruner+Jahr Polska (projektował m.in. makietę graficzną "Gali") oraz Instytutu Wydawniczego Latarnik. Jego prace publikowało wiele pism, m.in. "Playboy", "Newsweek" oraz "Nowa Fantastyka". Jako dziennikarz publikował we "Wprost" oraz "Playboyu" (teksty  o architekturze wnętrz i wzornictwie). W latach 2007-2008 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika "Moje Mieszkanie". Współprowadził także program Pokojowe rewolucje w telewizji TVN. Od 2010 roku jest stałym felietonistą miesięcznika "Czas na wnętrze".

Reżyseria Olaf Lubaszenko

Obsada: Anna Mucha, Weronika Książkiewicz/Katarzyna Glinka, Lesław Żurek, Wojciech Medyński.

Styl.pl/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas