Reklama

Reklama

Tajemnicza kartka na trumnie królowej Elżbiety II. Oto, co było w środku

Gdy w kwietniu 2021 roku na trumnie księcia Filipa pojawił się list, oczywiste było, że jego autorką jest królowa Elżbieta II, żegnająca swojego męża. Tym razem, gdy Wielka Brytania żegnała królową i na jej trumnie pojawiła się tajemnicza kartka umieszczona w wieńcu. Co w niej było?

Tajemnicza kartka na trumnie królowej Elżbiety II

Emocje opadają po pogrzebie, który przeszedł już do historii - pogrzebie królowej Elżbiety II, ale wciąż w mediach omawiane są szczegóły uroczystości. 

 Podczas pogrzebu uwagę zebranych zwróciła niewielka kartka włożona w pogrzebowy wieniec, którego stworzenie zlecił sam król Karol III. 

Ponad rok temu, gdy rodzina królewska żegnała księcia Filipa i na jego trumnie pojawiła się kartka z napisem "Lilibet". 

Wówczas było jasne, że to intymny, prywatny list od królowej, którą właśnie takim zdrobnieniem nazywał mąż. 

Tym razem na trumnie w wyjątkowym wieńcu znalazł się liścik od następcy tronu, czyli ukochanego syna królowej Elżbiety Karola. Nie jest tajemnicą, że ich relacja nie należała do najłatwiejszych, ale finalnie byli ze sobą bardzo mocno związani. 

Reklama

Wzruszające gesty podczas pogrzebu królowej. Król Karol tak pożegnał się z matką

Dlatego nie dziwi fakt, że król Karol III podczas pogrzebu musiał bardzo mocno walczyć ze sobą, by nie rozpłakać się nad trumną matki. Jego oczy pełne łez poruszyły ludzi na całym świecie. 

To właśnie od niego znajdował się list na trumnie matki. Choć nie jest znana treść listu, to już sam podpis na kartce wzrusza. 

"Pamięci kochającej i oddanej - Karol R". 

Choć pogrzeb królowej miał charakter państwowy, oficjalny, to podczas jego trwania nie brakowało prywatnych, poruszających elementów. Jednym z nich była właśnie niewielka kartka na trumnie, która mogła zawierać tak wiele ważnych słów tego ostatniego dnia. 

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: król Karol III | pogrzeb królowej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy