Reklama

Tomasz Stockinger oddał mamę do domu opieki. Kiedyś była gwiazdą

Aktor "Klanu" był zmuszony podjęć jedną z trudniejszych decyzji w swoim życiu. Z oddanie mamy do domu opieki Tomasz Stockinger zwlekał od lat.

Tomasz Stockinger umieścił mamę w domu opieki

Tomasz Stockinger wielokrotnie podkreślał w wywiadach, że mama mimo sędziwego wieku doskonale sobie z codziennymi obowiązkami. Jednak czas mija... Czas pandemii dla seniorów był szczególnie trudny. Wiele osób skarżyło się na samotność. Kilka dni temu na ten temat zwróciła uwagę popularna aktorka Teresa Lipińska, mówiąc, ze zazdrości osobom, które pandemię miały szanse przeżyć we dwoje.

W Polsce domy opieki społecznej nie cieszą się dobrą sławą, a osoby, których rodzice trafiają pod ich dach, są napiętnowane przez otoczenie. Towarzystwo, specjalistyczna opieka, regularne posiłki oraz systematyczność w przyjmowaniu leków. Seniorzy często wymagają stałej opieki. Osoby chore na demencję czują się bezpieczniej, kiedy mają opiekuna.

Reklama

Tomasz Stockinger opiekował się mamą, kiedy złamała nogę

Choć Tomasz Stockinger zapewnia, że jego sędziwa mama jest sprawna psychicznie i fizycznie to aktor podjął decyzję, że będzie lepiej, jeżeli nad jej codziennym rytmem dnia będą czuwać specjaliści i personel medyczny. Barbara Barska mieszkała na drugim piętrze i pokonywanie schodów z wiekiem stało się problematyczne. Kilka lat temu kobieta miała złamaną nogę i już wtedy syn dokładał wszelkich starań, aby pomóc sędziwej mamie. Teraz podjął decyzję, aby seniorką rodu zajął się wykwalifikowany personel.

Tomasz Stockinger podjął trudną decyzję

To nie są łatwe decyzje dla rodzin. Jednak jeżeli dzieci wciąż są aktywne zawodowo, trudno jest pogodzić obowiązki i znaleźć złoty środek. Społeczeństwo w Polsce będzie się starzało, a domy seniora to ostatnio częściej prywatna inicjatywa, podobnie jak domy dziennego pobytu czy ośrodki geriatryczne. Jeżeli o geriatrii mowa to należy zaznaczyć, że ten kierunek na medycynie nie cieszy się dobrą sławą, więc specjalistów jest ja na lekarstwo. Podobnie jest z pielęgniarkami. Luka pokoleniowa sprawiła, że w tym zawodzie także czekają nas braki... Zatem ocenianie aktora za podjęcie trudnej decyzji nie powinno być tylko falą krytyki, ale zastanowienie się, jak można ulepszyć cały system, bo przed takim dylematem wcześniej czy później stanie każdy z nas.

Krystyna Barska poświęciła się dla rodziny

Barbara Barska zaczęła karierę w latach 40. ubiegłego wieku. Jej głos był nieoceniony w zespole wokalnym.

Siostry Triola. Świetnie zapowiadająca się kariera musiała wyhamować, kiedy artystka zaszła w ciążę. Po urodzeniu Tomasza Barbara Barska podjęła decyzję, że zajmie się wychowaniem syna. Po powrocie do zawodu występowała w chórze filharmonii, ale solowa kariera poszła już w zapomnienie.

***NEWS*** NEWS*** NEWS NEWS***

Justyna Kowalczyk przyjmuje gratulacje! Co za nowina!

Dorota Wellman ponownie skrytykowana przez TVP. Przekleństwa na wizji i co jeszcze?

Monika Chwajoł w kreacji z głębokim dekoltem. Zaliczyła "modową wpadkę" na komunii? Internauci podzieleni 

Rodzina Marty Linkiewicz musiała zmienić nazwisko! Patoinfluencerka podzieliła się trudnymi sprawami rodzinnymi 

Herbuś pokazała, jak wygląda bez makijażu. "Zmysłowość i natura, boska!" - komplementują internauci 

Aleksandra Żebrowska przerywa milczenie

Te kosmetyki podbijają serca kobiet. Poznaj ich mocne strony!

Piąta rocznica śmierci Marii Czubaszek

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Stockinger | seniorzy | Mama | aktor | Warszawa | Polska | Lekarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama