Wakacje w Muzeum PRL-u

Muzeum PRL-u nie próżnuje nawet w wakacje!

Ekspozycję „Poznański Czerwiec 1956 Zbuntowane Miasto” można będzie oglądać do końca września
Ekspozycję „Poznański Czerwiec 1956 Zbuntowane Miasto” można będzie oglądać do końca września Styl.pl/materiały prasowe

We wtorek 12 lipca otworzyliśmy gościnną wystawę poświęconą Poznańskiemu Czerwcowi, zainaugurowaliśmy też działalność mini galerii w hallu dawnego kina Światowid. Ekspozycję "Poznański Czerwiec 1956 Zbuntowane Miasto" można będzie oglądać do końca września (od wtorku do niedzieli w godz. 10-17, wtorek jest dniem darmowym). Prezentacja "Prypeć - 30 lat po ewakuacji" będzie czynna do połowy sierpnia. Równolegle w Muzeum PRL-u czynne są ekspozycje "Kadrowanie PRL-u. Robert Kosieradzki" (do końca sierpnia) i "Atomowa groza. Schrony w Nowej Hucie" w podziemiach budynku (m.in. w dawnym schronie).

Wystawa "Poznański Czerwiec 1956 Zbuntowane Miasto" 

Muzeum PRL-u (os. Centrum E 1, dawne kino Światowid) zaprasza na gościnną wystawę "Poznański Czerwiec 1956 Zbuntowane Miasto" Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu. Planszowa wystawa koncentruje się na genezie oraz przebiegu poznańskiego buntu, który rozpoczął się 28 czerwca 1956 roku, kiedy to na ulice miasta wyszli robotnicy z zakładów im. Józefa Stalina (wcześniej i później im. Hipolita Cegielskiego). Strajk przerodził się w bunt domagający się "Chleba i wolności". Do walki z manifestantami użyto wojska. Zginęło prawie 60 osób, a około 1000 zostało rannych.  

Wtorek w Muzeum PRL-u jest dniem darmowym dla wszystkich
Wtorek w Muzeum PRL-u jest dniem darmowym dla wszystkichStyl.pl/materiały prasowe

Prezentacja "Prypeć- 30 lat po ewakuacji" 

W hallu Muzeum PRL-u (w organizacji) uruchomiliśmy mini galerię. Będziemy prezentowali w niej własne zbiory oraz aktywności. Tematem pierwszej prezentacji są fotografie wykonane przez członków Małopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Historii "Rawelin" - Joannę Bogdał, Tomasza Mierzwę i Dariusza Krzyształowskiego - podczas wyprawy do Prypeci i Czarnobyla, w 30. rocznicę katastrofy. Zaprezentowaliśmy je podczas czerwcowego slajdowiska, a teraz wybór zdjęć ozdobił hall Muzeum PRL-u. Pokaz będzie można oglądać do połowy sierpnia, gdy jego miejsce zajmą fotografie wykonane podczas warsztatów prowadzonych obecnie przez Adama Gryczyńskiego. Stworzenia mini galerii stało się możliwe dzięki naszym partnerom, firmom: Centrum Papieru, Canon oraz Imprime. Dziękujemy za pomoc!

Styl.pl/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas