Reklama

Weronika Rosati cytuje ikonę feminizmu

Weronika Rosati jest podziwiana przez miliony fanów za swoją urodę i talent aktorski. Jednak aktorka doświadczyła również ciemnej strony życia. Teraz wykorzystuje Instagram, by przypominać o wsparciu, jakiego mogą sobie udzielać wzajemnie kobiety.

Jej uroda i zdolności aktorskie były wielokrotnie doceniane, a Weronikę Rosati w ciągu ostatnich niemal dwóch dekad ciągle możemy oglądać zarówno na dużym ekranie, jak i w serialach.

Niestety życie prywatne gwiazdy nie układało się najlepiej. Jej liczne związki i rozstania, bardzo często trudne, były szeroko komentowane przez prasę. Po rozstaniu z partnerem gwiazda zwierzyła się, że była ofiarą przemocy domowej. Musiała się wtedy zmierzyć nie tylko z trudnymi doświadczeniami na sali sądowej, ale także z falą hejtu.

Reklama

Osobiste doświadczenia sprawiły, że Weronika Rosati jest wrażliwa na sprawy kobiet i aktorka zaczęła aktywnie działać w tym kierunku. Wzięła udział w kampanii organizowanej przez Centrum Praw Kobiet, a skierowanej przeciwko mowie nienawiści w internecie. Założyła też fundację "Siła kobiety" mającą pomagać ofiarom przemocy domowej. Jej aktywność została dostrzeżona, Weronika Rosati została za nią nagrodzona tytułem Kobieta Roku Glamour, jest też zapraszana na liczne wykłady i prelekcje.

Również na swoim instagramowym profilu Weronika Rosati korzysta z okazji, by podkreślić, że sprawy kobiet są bliskie je sercu.

Ostatni zamieściła swoje fotografie w delikatnym maturalnym makijażu z widocznymi piegami i opatrzyła je cytatem słynnej feministki i dziennikarki Glorii Steinem. "Sztuka życia nie polega na kontrolowaniu tego, co nam się przydarza ale na umiejętności posługiwania się tym" - głosi przesłanie, którym zapragnęła podzielić się aktorka. Gwiazda opatrzyła wpis hasztagami, które dodatkowo podkreśliły, że prawa kobiet i wzajemne wsparcie, jakiego kobiety sobie udzielają, są bardzo ważne.

IG

Czytaj też:

Jakie są Polki w łóżku? Tego się nie spodziewacie!

Księżna Kate dała Meghan sekretny znak? Komentarze nie milkną!

Haftowała suknie ślubne Meghan i Kate. Jest na progu bezdomności

Meghan włożyła drogą sukienkę na wywiad z Oprah Winfrey?

Jeszcze więcej gorących plotek:

Przyłapała męża na zdradzie. Zaczęła transmitować wszystko na InstaStories. A on?

Lottie Moss. Mogła przebić siostrę, głupio zaprzepaściła karierę

Paloma Elsseser. Rewolucja w modelingu

***

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ>>>

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Weronika Rosati | prawa kobiet
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy