Reklama

Zarzuty wobec Chrisa Notha. Gwiazdy "Seksu w wielkim mieście" komentują

Kilka dni temu na jaw wyszły szokujące informacje na temat przestępstw na tle seksualnym, jakich w przeszłości miał się dopuścić Chris Noth. Serialowy Mr Big z "Seksu w wielkim mieście" został oskarżony o napastowanie i gwałty przez trzy kobiety. Teraz głos w tej sprawie zabrały koleżanki z planu Notha. Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon i Kristin Davis opublikowały wspólne oświadczenie, w którym wyraziły solidarność z ofiarami aktora.

Chris Noth od tygodni znajduje się w centrum medialnego zainteresowania. Gdy w pierwszym odcinku wyczekiwanej kontynuacji "Seksu w wielkim mieście" uśmiercono granego przez niego bohatera, widzowie wpadli w rozpacz. Żal fanów szybko jednak przerodził się we wściekłość. Wszystko za sprawą szokujących doniesień na temat przestępstw na tle seksualnym, jakich miał się w przeszłości dopuścić aktor.

W zeszłym tygodniu serwis "The Hollywood Reporter" opublikował materiał, w którym dwie pragnące zachować anonimowość kobiety oskarżyły Notha o gwałt. Do napaści dojść miało w 2004 i 2015 roku. Jak podkreśliły, moment ujawnienia nadużyć aktora nie jest przypadkowy - medialny szum wokół serialu "I tak po prostu", który zadebiutował na szklanym ekranie na początku grudnia, przywrócił ich traumatyczne wspomnienia z przeszłości. Wkrótce potem własną historią podzieliła się trzecia domniemana ofiara gwiazdora.

Reklama

Noth zareagował błyskawicznie. "Oskarżenia wysuwane przez osoby, które spotkałem lata, a nawet dekady temu, są fałszywe. Te historie mogłyby dotyczyć wydarzeń sprzed 30 lat lub 30 dni - 'nie' zawsze znaczy 'nie' i to jest granica, której nie przekroczyłem. Te spotkania odbyły się za obopólną zgodą. Nie wiem, dlaczego zarzuty pojawiły się właśnie teraz, ale wiem jedno: nie napastowałem tych kobiet" - zapewnił aktor w oświadczeniu. "Ta opowieść jest całkowicie sfabrykowana, a relacje rzekomych ofiar czyta się jak bardzo kiepską fikcję literacką" - dodał jego rzecznik prasowy.

Teraz głos w tej sprawie zabrały gwiazdy, które partnerowały mu na planie serialu "Seks w wielkim mieście" i jego kontynuacji. Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon i Kristin Davis opublikowały w mediach społecznościowych wspólne oświadczenie, w którym wyraziły solidarność z ofiarami gwiazdora.

"Jesteśmy głęboko zasmucone, dowiadując się o zarzutach, jakie wysunięto pod adresem Chrisa Notha. Wspieramy kobiety, które podzieliły się swoimi bolesnymi doświadczeniami. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo musiało to być dla nich trudne, dlatego podziwiamy je za to" - napisały aktorki, jednoznacznie dystansując się od kolegi po fachu.

To jednak niejedyny problem, z jakim mierzy się obecnie Noth wskutek opublikowanych przez "The Hollywood Reporter" oskarżeń. Zarzuty natychmiast przełożyły się na straty finansowe. Należąca do gwiazdora marka tequili Ambhar miała wkrótce zostać sprzedana za 12 milionów dolarów, ale kontrahent zerwał negocjacje.

"Doszliśmy do wniosku, że wycofanie się z transakcji będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem" - wyjaśnił dyplomatycznie w oświadczeniu przedstawiciel firmy, która chciała kupić markę Ambhar. Noth został również usunięty z obsady serialu stacji CBS "Agentka McCall".

Zobacz także:


PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Sarah Jessica Parker
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy