Reklama

Znamy imię "royal baby"

Księżna Kate i książę William wreszcie zdradzili informację, na którą od kilku dni czekali Brytyjczycy. Wiemy, jak będzie nazywać się ich najmłodszy syn.

Louis Arthur Charles - tak nazywa się mały książę. O wyborze imienia poinformowano na oficjalnym koncie na Twitterze rodziny królewskiej.

Kate i Wiliiam długo kazali czekać swoim podwładnym na tę informację. Zwykle o wyborze imienia swoich dzieci informowali dwa dni po narodzinach. Jeszcze w środę w trakcie obchodów święta Anzac książę zasugerował, że chłopiec może otrzymać imię Alexander. Tak się nie stało.

Książę i księżna przechytrzyli również bukmacherów. Ich zdaniem najbardziej prawdopodobnymi imionami dla chłopca byli: Arthur, James, Albert, Frederick i Philip. Louisa na tej liście zabrakło. 

Reklama

Dumny tata wrócił do swoich obowiązków i reprezentuje koronę na oficjalnych wydarzeniach. Zapewniał w wywiadach, że chłopiec i mama czują się wspaniale. Książę został przyłapany, gdy w trakcie jednej z uroczystości z okazji święta Anzac, walczy ze snem. Nagranie księcia Williama podbija internet. Wygląda na to, że ojcostwo daje mu się we znaki.

Imię o wielkim znaczeniu

"Wspaniały wojownik" - takie znaczenie ma pochodzące z języka francuskiego imię Louis. Podejrzewa się, że swoim wyborem książęca para chciała uczcić pamięć o księciu Battenberg, Louisie Mountbattenie. Mężczyzna był dziadkiem księcia Philipa. Z imieniem związany jest również ojciec chłopca - jego imię w całości brzmi: William Arthur Philip Louis. Pierworodny książęcej pary ma tak z kolei na swoje trzecie imię. Do imienia może być też przywiązany dziadek chłopca, książę Karol. Jego ukochany wuj i mentor, hrabia zamordowany w 1979 roku przez IRA, nosił imię Louis Mountbatten. 

Louis Arthur Charles urodził się w poniedziałek 23 kwietnia. Jest trzecim dzieckiem księcia Williama i księżnej Kate. Chłopiec jest piąty w kolejce do tronu, zaraz po księciu Karolu, Williamie i swoim starszym rodzeństwie: George’u i Charlotte. Córka Kate i Williama jest pierwszą kobietą w historii, która po przyjściu na świat męskiego potomka rodziców nie straci swojego miejsca na liście do korony. 

Przełom kwietnia i maja to szczęśliwy czas dla rodziny królewskiej. Wkrótce Kate i William będą świętować siódmą rocznicę ślubu (27 kwietnia) i trzecie urodziny Charlotte (2 maja). Zbliża się również ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle (19 maja). 

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy