Reklama

Reklama

Polki chcą być szczęśliwe

Szczęście osobiste, rodzina, rozwój zawodowy, potrzeba zmian, zdrowie, podróże, sława... Współczesne Polki mają o czym marzyć i nie boją się marzyć.

W maju firma Codemedia na zlecenie Oriflame Poland wraz z portalem Styl.pl zrealizowały konkurs "Odważ się marzyć" badający jednocześnie marzenia i priorytety życiowe Polek. Po przeanalizowaniu ponad 4,5 tys. odpowiedzi internautek, wśród których znalazły się zarówno nastolatki, jak i dojrzałe panie, wyodrębniono 15 różnych kategorii marzeń i pragnień Polek.

Okazuje się, że bez względu na wiek, nasze pragnienia i systemy wartości są bardzo podobne. W ich czołówce znajdują się: szczęście osobiste, szczęście innych, rodzina, rozwój zawodowy, podróżowanie, zdrowie. Można również zauważyć, że Polki pragną sławy, wygranej, spotkaniu z idolem czy przeżycia czegoś niesamowitego.

Reklama

O czym marzą kobiety?

Obecnie Polki najbardziej marzą o szczęściu osobistym. Blisko jedna czwarta przebadanych kobiet pragnie miłości, stabilnego związku oddanych przyjaciół oraz czerpania przyjemności z życia.

Kobiety, które marzą o rodzinie, często łączą to ze szczęściem osobistym. Polki chcą czuć się spełnione zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. Marzą o założeniu rodziny, kochającym, czułym mężu, dzieciach. Młode kobiety przed założeniem rodziny wierzą, że będzie to dla nich źródłem szczęścia. Nie zapominają też o relaksie, pragną rodzinnych wyjazdów na urlopy.

Kobiety po 35. roku życia częściej wspominały o tym, że mimo tego, że mają dzieci i męża, czują się zmęczone obecną sytuacją. Pragną zmiany, długiej podróży w nieznane czy choćby więcej czasu dla siebie tak, aby miały czas zadbać o urodę.

Na drugim miejscu listy największych kobiecych marzeń znalazła się chęć podróżowania (24,64 proc). Z racji sezonu urlopowego kobiety częściej marzą o podróżach do ciepłych krajów, którejś z europejskich stolic, czy też spędzeniu wolnego czasu w którymś z urokliwych miejsc Polski.

Wśród wypowiedzi internautek pojawiały się również marzenia przeżycia przygody w egzotycznej scenerii Ameryki Południowej czy też doświadczenia orientalnego klimatu Azji.

Egzotyczne podróże to również jedna z przyczyn, dla których Polki chciałyby poprawy swojej sytuacji materialnej. Kolejną z nich jest dom z ogrodem.

Pora na zmiany

Niestety w dalszej mierze kobiety nie wierzą w siebie, czują się niedowartościowane, a nawet nieatrakcyjne. Rodzi to potrzebę akceptacji przez siebie i bliskich, walki z kompleksami, poprawę pewności siebie oraz zmianę trybu życia.

Marzą o tym, by poprzez zmianę pracy, trybu życia, stylu ubierania się, inni je docenili. Często wskazywały na poczucie braku atrakcyjności w oczach swojego partnera.

Aż 22% kobiet chciałaby poprawić swoją urodę. W dużym stopniu dotyczyło to utraty wagi, problemów z cerą. Większość pań marzy o metamorfozie, zmianie fryzury, sposobu ubierania się, tak by móc podkreślić i wyeksponować atuty własnego ciała.

5,42 proc. badanych przez nas kobiet marzy o tym, aby zrobić karierę w show-biznesie: zostać znaną pisarką, modelką czy aktorką.

Rozwój osobisty wygrywa z rodziną

Powoli zaciera się w Polsce stereotyp kobiety- kury domowej, co potwierdzają wyniki przeprowadzonej analizy. Internautki bardziej stawiają na rozwój zawodowy, zdobywanie wykształcenia, wspinanie się na coraz wyższe szczeble kariery.

Dla 17,52 proc. Polek bardzo ważny jest rozwój osobisty, pragną skończyć studia, dostać się na wymarzony kierunek, a potem znaleźć dobrze płatną pracę, która zapewni im perspektywy rozwoju.

Rodzina jest prawie równie ważna jak rozwój osobisty, zaskakuje jednak jej niższa pozycja (15,52 proc.). Nie mniej jednak życie rodzinne nadal jest dla nich bardzo ważne. Kobiety ciągle marzą o pięknym ślubie i kochającym mężu, w dalszej kolejności o gromadce dzieci.

Nasze respondentki w różnych sposób będą dążyć do realizacji swoich największych pragnień. Albo zdobędą je ciężką pracą, albo - jak 7,62 proc. badanych - będą czekać, aż pomoże im w tym szczęście i spełni się marzenie o... wielkiej wygranej.

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy