Reklama

Reklama

Za co Rosjanki kochają Putina?

Władimir Putin od lat cieszy się niesłabnącą sympatią Rosjan. Na czym polega fenomen rosyjskiego przywódcy, za co ubóstwiają go kobiety i jak w czasach kryzysu udaje mu się utrzymywać bardzo wysoki poziom zaufania społecznego?

O tym i wielu innych aspektach życia na ulicach kraju Putina rozmawiają Masza Makarowa - Rosjanka mieszkająca w Polsce, Anna Wojtacha - korespondentka i autorka książki o Rosji oraz Joanna Bedyńska - blogerka.

- Proszę mi wierzyć, że wiele Rosjanek jest szczerze zakochanych w Putinie. Putin ma cechy, których nie posiada wielu rosyjskich mężczyzn. Mianowicie nie pije, nie bije i pracuje. W mniejszych miejscowościach Rosji jest potworny alkoholizm, wielu mężczyzn w wieku czterdziestu paru lat jest bezpłodnych, nie przynoszą pieniędzy do domu i to jest problem. Tymczasem kobiety włączają telewizor, gdzie Putin jawi się im jako bohater. Stąd ta fascynacja - mówi Anna Wojtacha.

Reklama

Czy Rosjanie rozmawiają między sobą o wojnie? Okazuje się, że nie. O wiele częstszym tematem jest kryzys ekonomiczny.

- Rosjanie, mam wrażenie, żyją w tym przekonaniu, że jest źle, ale zawsze może być gorzej, na razie są w stanie to wytrzymać - wyjaśnia Masza Makarowa.

Po wybuchu wojny na Ukrainie stosunek Rosjan do Polaków bardzo się zmienił. Znani z przyjaznego nastawienia i chętnie integrujący się z innymi narodami mieszkańcy Rosji nie kryją zwiększającego się dystansu.

- Do tej pory, gdy ktoś pytał mnie, skąd jestem, mówiłam, że z Polski, a oni natychmiast odnajdywali w swojej rodzinie polską krew i skracali dystans. W tej chwili - po wypowiedzi polskiego ministra spraw zagranicznych - pytają "O co chodzi? Dlaczego Polska chce zmieniać bieg historii?" - dodaje Joanna Bedyńska.

Zobacz materiał!

TVN/x-news

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje