Reklama

Reklama

Beże i brązy. Dlaczego są tak modne i jak je stylizować?

Beże i brązy są modne w total lookach /Getty Images

Kolory ziemi: brązy, zielenie, beże, zawładnęły wybiegami, a co za tym idzie, także sklepowymi półkami. W kolekcjach na sezon wiosna/lato 2021 te odcienie lansowały takie marki jak Louis Vuitton, Hermes, The Row, Simone Rocha, Valentino czy Paco Rabanne.

Trend na neutralne barwy, kojarzące się z piaskiem, spokojem, naturą i odpoczynkiem związany jest z obecnymi nastrojami społecznymi i rosnącą świadomością konsumentów. Ponadto, kolejne lockdowny sprawiają, że po delikatne odcienie nude sięgamy coraz chętniej. Dlaczego tak się dzieje?

Po pierwsze: EKOLOGIA

Ekologiczne farbowanie tkanin jest rozwiązaniem coraz częściej spotykanymi wykorzystywanym. Jednak z byciem eko nadal kojarzy się nam paleta kolorów Ziemi. Przemysł modowy wydaje się coraz bardziej świadomy swoich grzechów przeciwko naturze.

Upcykling, wykorzystywanie ekologicznej bawełny, lnu, materiały i tkaniny z recyklingu, rezygnacja z naturalnych futer, minimalizacja śladu węglowego, organizowanie konferencji i paneli poświęconych modzie odpowiedzialnej - to tylko niektóre z podejmowanych działań, zmierzających do poprawy sytuacji i kondycji planety.

Reklama

Jeśli chcemy wesprzeć modę zrównoważoną, podczas zakupu powinniśmy także zwracać uwagę na certyfikaty, takie jak Fair Trade. Dzięki nim wiemy, że marka, którą wybieramy spełnia podstawowe wymogi ekonomiczne i ekologiczne. Kolory również nie pozostają obojętne na ekologiczne wpływy.

Popularność beżu, brązu i ciemnej zieleni jest wynikiem trwającego procesu, mającego na celu zwiększenie świadomości ekologicznej konsumentów. Barwy zwracają uwagę na przyrodę i wpisują się w  jeden z najważniejszych obecnie tematów przewodnich kultury - slow life. Wyciszają i uspokajają. Przywołują na myśl harmonię przyrody, rozgrzany piasek, drzewa, ciepłe dni i pierwsze promienie słońca.

Po drugie: SPOKÓJ

Psychologia koloru zajmuje się analizą tego, jak dana barwa wpływa na emocje. Decyzje dotyczące zakupu poszczególnych produktów bardzo często podejmujemy podświadomie. To wiąże się również z dobieraniem kolorów codziennych stylizacji.

Według specjalistów, brąz daje poczucie bezpieczeństwa, ciepła i stabilności. Jest związany z ponadczasowymi wartościami: uczciwością i ciężką pracą. Właśnie dlatego w trakcie pandemii tak często się na niego decydujemy.

Towarzyszą nam niepokoje, lęki. Zapomnieliśmy o komforcie psychicznym, więc staramy się przywrócić go do otoczenia sztucznie. Kolory te dominują zarówno we wnętrzach, jak i naszych garderobach. 

Beże i brązy - jak je nosić? Szczególnie modne będą beże i brązy noszone od stóp do głów. Total looki w neutralnych odcieniach wiosną możesz nosić na dwa różne sposoby. Jeśli dobrze czujesz się w delikatnych i dziewczęcych fasonach, postaw na powłóczyste, długie sukienki, wykonane z lejących, półprzeźroczystych tkanin, które zachwycą eterycznością.

Aby uzyskać ciekawszy efekt, połącz ze sobą różne faktury materiałów. Jeśli bliżej ci do męskich  fasonów, wybierz oversizowy bawełniany lub lniany garnitur  i dobierz do niego sportowe obuwie tak, jak robią to Skandynawki.

Monochromatyczne stylizacje nie są dla ciebie? Zastosuj kolor beżowy w połączeniu z inną, bardziej nasyconą i wyrazistą barwą lub przemyć go w dodatkach.  

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: moda | modne | beż | beżowa sukienka | brąz | trendy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama