Reklama

Reklama

Jak dobrać naszyjnik, by odmienił nasz wygląd?

Ten niepozorny wydawałoby się drobiazg jest potężnym narzędziem w rękach doświadczonych stylistek. Umiejętnie użyty wpływa na to, jak odbierana jest nasza twarz, sylwetka i... osobowość. Aby skutecznie posługiwać się tym elementem w tworzeniu efektownych stylizacji, warto poznać kilka zasad, a następnie doskonalić się w praktyce, wypróbowując swoją wiedzę podczas tworzenia nowych stylizacji.Naszyjnik a sylwetka

Ten trik jest bardzo często stosowany na wybiegach - długi naszyjnik, sięgający nawet poniżej pęka zawieszony luźno optycznie wysmukla, wyszczupla i sprawia, że sylwetka wydaje się wyższa. Wszystko dzięki dwom pionowym liniom biegnącym wzdłuż sylwetki. Takie naszyjniki powinny być lekkie, można zawiesić jedną, dwie lub najwyżej trzy sztuki, ale w tym przypadku mniej znaczy więcej. Nadmiar będzie budował sylwetkę w szerz.
Panie o figurach typu gruszka mogą sięgać po duże krótkie naszyjniki, które zrównoważą figurę. Takie naszyjniki to także dobry pomysł przy słabo zaznaczonej talii lub zbyt wydatnym brzuchu (naszyjnik opierający się o brzuch tylko go podkreśli).

Reklama

Naszyjnik a twarz

Naszyjnik to także doskonały sposób na optyczne poprawienie proporcji i kształtu twarzy. Najważniejsza zasada: wybieraj kształt różny od owalu twojej buzi. Jeśli masz twarz okrągłą, wybierz trójkątny naszyjnik, który ją wysmukli, jeśli masz twarz trójkątną, okrągła lub owalna linia złagodzi rysy. Przy twarzy kwadratowej zdecyduj się na owalny lub trójkątny, ale nie powtarzaj zarysu kwadratu. Jeżeli masz krótką szyję, lub krótki odcinek między nosem a brodą, nie wybieraj naszyjników pod szyję, ani naszyjników składających się z dużych elementów.
Zwróć uwagę na kolorystykę. Czy kolor naszyjnika jest twarzowy? Czy nie podkreśla sińców pod oczyma lub popękanych naczynek? W przypadku elementów znajdujących się blisko twarzy (takich jak chusty, szale warto na to zwrócić szczególną uwagę).

Naszyjnik a osobowość

Naszyjnik to element umieszczany w bardzo eksponowanym miejscu, z łatwością może się on stać naszą wizytówką. Dla osób, które spotykają nas po raz pierwszy będzie swego rodzaju wizytówką, oświadczeniem - "oto kim jestem". Dlatego warto zastanowić się co chcemy za jego pomocą wyrazić i, w rzeczy samej, kim jesteśmy. Czy, jeśli jesteśmy osobą nieśmiałą, to będziemy się dobrze czuć w krzykliwej ekstrawaganckiej biżuterii? Czy będziemy ubrane czy przebrane? Biżuteria może być narzędziem do kształtowania swojego image, ale własny wizerunek najlepiej tworzyć w oparciu o nasze zalety, anie o cechy, które są sprzeczne z naszym charakterem. Biżuteria powinna współgrać nie tylko z naszą osobowością, ale być też dopasowana do stylistyki całości stroju i oczywiście okazji.

Naszyjnik a podkreślenie statusu

Biżuteria od zawsze była wykorzystywana do podkreślania prestiżu. Dzisiaj nadal jest czymś, co daje świadectwo o naszym stylu życia i upodobaniach. Zupełnie inny komunikat niosą ze sobą złoto i brylanty inny ręcznie robione korale w stylu etno. Dobierając akcesoria w tym biżuterię, warto o tym pamiętać. Perły wciąż pozostają synonimem elegancji w świecie oficjalnych spotkań. Artystyczna oryginalna biżuteria to zaznaczenie własnej indywidualności i siły charakteru. Zakładając naszyjnik zaczynamy pewną opowieść o sobie. Warto zadbać, by była ona spójna, interesująca i kompletna.


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy