Reklama

Reklama

Jak optycznie wyszczuplić talię?

Dzięki sprytnym modowym trikom możesz ukryć mankamenty figury i podkreślić jej atuty. Kilka zasad pozwoli ci wyglądać znacznie lepiej bez wielkiego wysiłku!

Najważniejsza zasada

Chcesz optycznie wyszczuplić talię? Po pierwsze nie poszerzaj jej! Najczęściej popełniany błąd to zakładanie obszernych ubrań, które mają zamaskować i ukryć newralgiczny obszar, a w istocie jedynie powiększają gabaryty. Workowate sukienki, sute marszczenia, duże elementy w okolicach talii, takie jak kokardy nie zasłonią nadmiaru ciała - uwydatnią ją jedynie.

Wcisnąć się w rozmiar

Drugi niemal równie często popełniany błąd wynika z przeciwnego założenia - że wybieranie ubrań jak najbardziej obcisłych sprawi, że talia będzie wyglądała szczupło. Niestety to, że jesteśmy w stanie wcisnąć się w dany rozmiar, nie oznacza, że to nasz rozmiar. Przeciwnie - jeśli nosimy ciuszki odrobinę za ciasne, sprawiamy wrażenie, że... od ostatniego zakupy nieco przytyłyśmy. To efekt dokładnie odwrotny od zamierzonego. Dodatkowo zbyt obcisłe ubrania uwidocznią wszystkie fałdki tłuszczu.

Reklama

Złoty środek

Optymalne rozwiązanie to ubrania dopasowane, ale nie obcisłe, lekko przylegające do ciała, ale nie opinające się na nim. Jeśli mamy wątpliwości, gdzie leży złoty środek, wybierajmy luźniejsze fasony. Lekko obszerniejsze ubranie będzie sprawiało wrażenie, że właśnie schudłyśmy.

Elementy, których należy unikać

Delikatne marszczenia pomogą ukryć wystający brzuszek, czy fałdki tłuszczu, ale pod warunkiem, że są naprawdę delikatne. Nadmiar materiału sprawi, że uzyskamy przeciwny efekt. Zrezygnuj z fasonów, które mają duże krzykliwe elementy w okolicy talii: kokardy, naszywane kieszenie, duże aplikacje czy falbany.

Zrezygnuj z paska, szczególnie jeśli masz wystający brzuch. Pasek jako element poziomy będzie poszerzał optycznie talię i podkreślał brzuch. Wyjątek? Trik z marynarką. Możesz założyć pasek, jeśli na wierzch zakładasz marynarkę, która pozostanie rozpięta. Widoczny będzie jedynie krótki odcinek paska, a twoja talia będzie optycznie pomniejszona.

Szczególnie dobrze sprawdzą się ciemne jednolite marynarki zestawione z jasnym lub kolorowym "środkiem".

Wybierz odpowiednie wzory

Unikaj poziomych pasów i dużych printów. Wybieraj drobne wzory, najlepiej w układzie wertykalnym. Unikaj poziomej linii w pasie stworzonej np. przez spódnicę i bluzkę w różnych kolorach. korzystniejsza będzie sukienka w jednym kolorze (do tego oczywiście rozpięta marynarka).

Ostrożnie z baskinką

Staraj się wybierać ubrania podkreślające wcięcie w pasie. Jeśli nie masz zaznaczonej talii, wybieraj takie, które stworzą jej iluzję. Doskonałym rozwiązaniem są krótkie taliowane marynarki, czy trapezowe sukienki. Doskonałą imitację talii tworzą baskinki, ale pod warunkiem, że są dobrze skrojone. Unikaj tych o zbyt obfitej falbanie, jeśli masz wystający brzuch, wybieraj te, które są marszczone po bokach. Falbana opierająca się na brzuchu niczego nie ukryje, a powiększy jedynie gabaryt.

Unikaj spodni biodrówek i krótkich bolerek.

Odwróć uwagę

Wykaż się sprytem. Uważasz, że talia to nie jest twoja najmocniejsza strona? Przyciągnij wzrok w inne obszary. Zakładaj krótkie i duże naszyjniki, wybieraj ekstrawaganckie dodatki (ale nie paski), doskonałe będą np. duże torby na przedramię, szale wokół szyi. Świetnie sprawdzą się też  szpilki, które dodadzą całej sylwetce lekkości.

Na specjalne okazje

Nawet jeżeli na co dzień stawiasz na wygodę, nie zapominaj, że pomocą w uzyskaniu szczupłej talii są gorsety i bielizna wyszczuplająca. Możesz nosić ją każdego dnia - pomoże to ukształtować wcięcie w pasie, ale możesz posiłkować się tą metodą jedynie przy większych wyjściach. Efekty z pewnością będą oszałamiające.

IG

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne