Reklama

Reklama

Jaki bukiet dla panny młodej?

Suknia, welon, buty, rękawiczki - strój panny młodej jest bardzo ważny, ale jego ukoronowaniem powinien być bukiet. Jakie kwiaty wybrać?

Najważniejszy dzień w twoim życiu zbliża się wielkimi krokami. Musisz olśnić wszystkich, przede wszystkim zaś... twojego przyszłego męża! Dlatego wybrałaś najpiękniejszą suknię ślubną, długo szukałaś odpowiednich butów i zmysłowej bielizny... Przyszedł jednak moment na kolejną ważną decyzję, której obiektem będzie ślubny bukiet!

Proste zasady

Przy wyborze bukietu weselnego obowiązują proste zasady. Przede wszystkim pamiętać musimy, że kwiaty stanowić mają dopełnienie naszego wizerunku. Zamiast więc wybierać pierwszy lepszy bukiet, jaki nam się spodoba, lub pochopnie decydować się na wielki hit w ślubnej florystyce, dobierzmy kwiaty do naszej sukni.

Reklama

Zasady są proste: jeśli masz bogato zdobioną kreację, wybierz skromniejszą wiązankę. W przeciwnym razie całość będzie przeładowana; w oczach niektórych osób możesz wyglądać wręcz komicznie... Jeśli natomiast masz skromną kreację - wtedy możesz poszaleć i olśnić wszystkich niepowtarzalnym bukietem. Pamiętaj także, że bukiecik, który twój przyszły mąż wepnie sobie w butonierkę musi uzupełniać się z twoimi kwiatami.

Nieśmiertelne róże

Jakie kwiaty najchętniej zamawiają panny młode? Odpowiedź może być tylko jedna: róże! Wybór koloru należy do ciebie: pasuje prawie każdy, wszystko zależy od barwy sukni ślubnej. Ognista czerwień idealnie pasuje do śnieżnobiałej kreacji, dziewicza biel kwiatów natomiast, może być pięknym uzupełnieniem kremowej sukni.

Możemy wybrać delikatny bukiecik składający się z samych tylko róż, lub zestawić królową kwiatów z innymi roślinami. Poza tym, róże są trwałe, jeśli zatem wepniesz jedną we włosy, będzie trzymać się długo!

Ekstrawagancko...

Nudzą cię bukiety z róż, które wiele razy widziałaś na ślubach kuzynek i koleżanek? Chcesz zabłysnąć i sprawić, by rodzina i weselnicy długo wspominali twoją wiązankę? To nie problem, gdyż masz do wyboru oryginalne bukiety tylko dla odważnych! Z jakich kwiatów są wykonane?

Bogactwo wzorów i kolorów potrafi wprawić w zakłopotanie! Przede wszystkim królują bukiety utrzymane w tonacji zieleni. Dlaczego? To jasne - pięknie kontrastują z bielą sukni panny młodej, a także świetnie dopełniają kremowe kreacje. Poza tym, ciekawie odświeżają i urozmaicają nieco oklepane róże. Jeśli zdecydujemy się na dodatkowe ozdobienie kwiatów delikatnymi akcentami takimi jak ,,perełki" czy kryształki, złagodzimy nieco surowy kształt niektórych wiązanek.

Niezwykle interesująco wyglądają też bukiety, w które wplecione zostały materiały nawiązujące na przykład do estetyki morskiej. Co możemy tam znaleźć? Muszle, rozgwiazdy, kawałki bursztynu, a nawet... małe stateczki morskie! Taki pomysł sprawdzi się jednak wówczas, gdy wystrój naszej sali również zawierać będzie podobne elementy dekoracyjne.

Kwiaty dla młodej mogą budzić zachwyt nie tylko wtedy, gdy zdecydujemy się na oryginalne rośliny. Niezapomniane wrażenie uzyskamy także wtedy, gdy postawimy na ciekawe wzory. Przede wszystkim hitem w modzie weselnej są wachlarze. Dlaczego? Są nie tylko oryginalne, ale też romantyczne! Poza tym, zestresowana panna młoda, która nieoczekiwanie przed ołtarzem wybuchnie śmiechem, może skryć się na chwilę za kwiatowym wachlarzem...

Pięknie wyglądają także plecionki, w których znajduje się na przykład rączka wykonana najczęściej z bambusa. Taki bukiecik wywoła podziw nawet ciotki-konserwatystki!

Ciekawym rozwiązaniem jest także misterna konstrukcja, gdzie kwiaty, choćby róże, są ułożone w rozetę, a oplecione zostały delikatnymi drucikami lub bardziej rustykalną wikliną. Do tego dodajmy subtelną wstęgę i można już ruszać przed ołtarz!

Nie chcesz szokować? Wybierz ,,lejący: się bukiet, który wygląda nie tylko okazale, ale także elegancko!

Kwiaty we włosach

Sama wiązanka to jeszcze nie wszystko! Okazuje się bowiem, że w modzie są dziś kwiaty wpinane we włosy! Tak przyozdobiona panna młoda będzie wyglądać dziewczęco i młodo, niezależnie od wieku! Co więcej, decydując się na takie rozwiązanie, wcale nie musimy postawić na wyszukane kwiaty!

Doskonale prezentować się będą bowiem róże - nawet te najdrobniejsze! Pamiętać musimy jednak o tym, że kwiaty powinny być stabilnie zamocowane w naszych uczesaniach. Bukiecik, bądź pojedyncza roślina musi też zostać spryskana odpowiednim płynem, utrwalającym jej żywotność. Przecież kwiat we włosach musi przetrwać całonocne weselisko!

Joanna Bielas

 

 

MWMedia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy