Reklama

Reklama

Królowa Rania z Jordani: najlepiej ubrana aktywistka

Rania z Jordanii jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet świata, zadziwia jednak skromnością i dystansem do siebie. Niektórzy porównują ją do Cindy Crawford i zachwycają się jej urodą. Wielu specjalistów od wizerunku uważa, że Rania jest najlepiej ubraną monarchinią na świecie. Królowa nie zajmuje się jednak jedynie dbaniem o urodę i kompletowaniem stylizacji. Mimo że jest głęboko wierząca, od lat walczy z terrorem Państwa Islamskiego, broniąc praw tamtejszych kobiet.

Rania z Jordanii- jej stylizacje obserwuje cały świat!

Królowa, aktywistka, feministka, a także ikona stylu. Jej konto na Instagramie obserwuje ponad 5,1 miliona użytkowników. Zasięgów mogłaby jej więc pozazdrościć niejedna influencerka. W przeciwieństwie do buntowniczek z królewskich dworów nie walczy z dress codem. Wręcz przeciwnie surowo przestrzega konserwatywnych zasad ubioru. Trzymanie się reguł nie przeszkadza jej w tym, by prezentować się zjawiskowo i przyciągać wzrok całego świata. Rania z Jordani zawsze zasłania ramiona i nie nosi ubrań z dekoltem. Zazwyczaj wybiera spódnice i sukienki o długości za kolano. Eksperymentuje jednak z kolorem i nie boi się odważnych wzorów. Niezależnie od tego, czy bierze udział w oficjalnym spotkaniu politycznym, czy też bawi się z gwiazdami na Met Gala, prezentuje  się wyjątkowo.

Reklama

Kim jest królowa Jordanii Rania?

Niespełna 52-letnia Rania zachwyca szczupłą i wysportowaną sylwetą. Idealnie ułożone, bujne włosy i duże ciemne oczy dodają jej uroku. Niejedna hollywoodzka aktorka  mogłaby pozazdrościć jej urody i gustu. Rania ukończyła studia ekonomiczne i pracowała dla Apple Computer w Jordanii. Księcia Abd Allaha, poznała w 1993 podczas jednego z przyjęć. Już dwa miesiące później para się zaręczyła.

Monarchini często w wywiadach podkreśla, że jest kobietą muzułmańską i utożsamia się z tą kulturą.  Jordania graniczy z Syrią, Irakiem, Arabią Saudyjską, Palestyną i Izraelem. Jest więc położona w samym środku obszaru przesiąkniętego konfliktami religijnymi i wojnami domowymi.

Królowa nie jest obojętna na to, co dzieje się wokół. Walczy zarówno o prawa uchodźców, jak i równouprawnienie muzułmańskich kobiet. Odważne wyrażenie własnego zdania sprawia, że media mówią o niej jako o wizjonerce. Nowoczesnej kobiecie, która patrzy w przyszłość i nie widzi tam podziałów.

Rania z Jordanii - tak się noszą monarchinie

Nie tylko Windsorowie - Meghan Markle i Kate Middleton to nie jedyne ikony stylu,   będące przedstawicielkami królewskich rodzin. Rania z Jordanii również zadziwia gustownymi kreacjami. Zdecydowanie najczęściej inspiruje eleganckimi kreacjami. Jednak,  podczas mniej oficjalnych spotkań zazwyczaj ma na sobie bardziej sportowe i mniej wymagające stylizacje, które łatwo jest powtórzyć, korzystając z tego,  co ma się w szafie. Styl Rani to niewymuszona elegancja. Królowa gustuje w intensywnych kolorach, które podkreślają ciemną oprawę jej oczu i oliwkową cerę.

Ulubione elementy garderoby Rani z Jordanii

Królowa jak  ognia unika dużych dekoltów. Lubi jednak zwracać uwagę na długą i smukłą szyję.  Pomagają jej w tym: biżuteria oraz ozdobne wiązania. Rania często widywana jest w koszulowych sukienkach o długości midi.  Zazwyczaj dobiera do nich buty na wysokim obcasie - prawie zawsze czółenka,  zasłaniające palce oraz pięty. Wybierając kreacje na  oficjalne wyjścia,  równie często decyduje się na garnitury w odważnych kolorach. Idealnie skrojone marynarki podkreślają jej smukłą talię. 

Przeczyta również:

Marcelina Zawadzka na wakacjach z ukochanym!

Julia Wieniawa świętuje kolejny sukces

Zobacz również:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje