Reklama

Reklama

Myszka Minnie założy garnitur! Za projekt odpowiada Stella McCartney

Z okazji 30. rocznicy Disneylandu w Paryżu oraz Dnia Kobiet metamorfozę przejdzie kultowa postać - Myszka Minnie. Jej nowy strój został zaprojektowany przez Stellę McCartney. Projektantka uważa, że będzie to "symbol postępu i wzmocnienia dla nowego pokolenia".

Nowy strój Myszki Minnie

Po raz pierwszy do garderoby Myszki Minnie zostaną dodane spodnie. Do tej pory przez prawie 100 lat swojego "życia" fikcyjna postać nosiła czerwoną sukienkę. Nowy strój został zaprojektowany przez słynną brytyjską projektantkę mody, Stellę McCartney.

Dotychczas ukazała się jedynie zapowiedź nowego stylu Minnie. Pełna metamorfozy postaci zostanie zaprezentowana w marcu. Ma ona na celu upamiętnienie dwóch okazji - Międzynarodowego Dnia Kobiet i 30. rocznicy Disneylandu w Paryżu. 

Stella McCartney o projekcie

W oświadczeniu prasowym na temat projektu stwierdzono, że McCartney została wybrana do stworzenia nowego stylu Minnie ze względu na "dziedzictwo kobiecego przywództwa" projektantki, a także zaangażowanie w zrównoważony rozwój.

Reklama

Nowy strój Minnie składa się z niebieskiego smokingu z czarnymi kropkami i kokardy. Ubrania mają być wykonane z "odpowiedzialnie pozyskiwanych materiałów". McCartney ma nadzieję, że metamorfoza sprawi, iż Minnie będzie "symbolem postępu i wzmocnienia dla nowego pokolenia".

Czytaj więcej:

Kiedy Disney+ w Polsce? Jest oficjalne potwierdzenie

CHIŃSKA MODA ULICZNA

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: myszka minnie | Stella McCartney

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy