Reklama

Reklama

Twój kolor paznokci mówi o tobie więcej, niż myślisz

Czerwony, szary, różowy, a może odcienie oceanu? Lakier do paznokci dobieramy w zależności od upodobań, trendów, czy cech osobowościowych? Okazuje się, że szczypta każdego z tych czynników ma wpływ na to, jak wyglądają nasze dłonie.

Lakier do paznokci wiele o nas mówi, jest odzwierciedleniem naszej osobowości. Dlatego spójrz na swoje paznokcie i zobacz, co inni mogą wyczytać z informacji zakodowanej  w twoim manicure. 

Czerwień

Ponadczasowa i wciąż pożądana przez kobiety z temperamentem. Użycie czerwonego lakieru przypisywane jest osobom bezkompromisowym. To sygnał, że niczego się nie boję i poradzę sobie w każdej sytuacji. Kolor czerwony to mrugniecie okiem do mężczyzn, znak, że jesteś kobietą z pazurem. Używają go panie bezpruderyjne, które soczystą czerwienią podkreślają swój seksapil. Kobiety które decydują się na manicure w tym kolorze, cechuje determinacja w realizacji wyznaczonych celów. Trudno odmówić im odwagi w podejmowaniu decyzji. Ryzyko mają wpisane w życie.

Reklama

Róż

Marzycielki twardo stąpające po ziemi. Jeżeli szukamy pomocy to możemy być pewni, że kobiety malujące paznokcie na kolor różowy udzielą nam wsparcia. To osoby wrażliwe chętnie sięgają po ten kolor. Panie, które lubują się w pastelowych odcieniach różu uznać możemy za opiekunki domowego ogniska, skore do wzruszeń. Te, które wybierają zdecydowane odcienie tego koloru są doskonałymi organizatorkami. Możemy być pewni, że nic nie ujdzie ich uwadze. Świetnie radzą sobie w sytuacjach stresujących, potrafią rozwiązać niemal każdy problem. Są godne zaufania, prawdziwe przyjaciółki. Praca kreatywna to ich żywioł. Jest jeszcze coś. Kobiety, które lubują się w różu są spontaniczne i stać je na odrobinę szaleństwa. Łatwo zawierają znajomości i szybko się zakochują.

Nude

Sukces i bezpieczeństwo. Te dwa słowa idealnie oddają charakter tych odcieni. Na tę paletę barw decydują się kobiety, które są pewne swojej pozycji. Nie lubią rzucać się w oczy i na co dzień wybierają klasyczny look. Zazwyczaj są to panie na wysokich stanowiskach lub pełniące funkcje ważne w życiu społecznym. Mało krzykliwy kolor nie oznacza nudnego życia. Wręcz przeciwnie. Zwraca uwagę, że sprawy merytoryczne, są ważniejsze od krzykliwego wizerunku. Przy formalnych rozmowach to bardzo ważne, aby wglądać elegancko, a nie wyzywająco. Kolory nude są idealne dla bizneswoman, prawniczek, kobiet w dyplomacji, zawodów medycznych, profesji, których celem jest wzbudzanie zaufania publicznego. Często ten kolor jest domeną perfekcjonistek. Oznacza on również, że jesteś przygotowana na każdą sytuację. 

Błękit

Stabilizacja przeplata się z rozsądkiem. Kobietom, które decydują się na ten kolor trudno odmówić spostrzegawczości. To osoby przenikliwe, które cechuje analityczne podejście do życia. Kobiety, które malują paznokcie na kolor niebieski lubią tworzyć nowe rzeczy. Innowacyjność jest wpisana w ich codzienne życie. Stylistki, architektki i środowisko naukowe, pisarki, w tych sektorach znajdziemy kobiety, które chętnie sięgają po kolor wody i nieba. To panie, których marzeniem jest pozostawienie czegoś po sobie, czegoś, co będzie służyło innym. 

Czerń

Tajemnica.  Na ten kolor decydują się kobiety z silną osobowością. Profesjonalistki bez skrupułów. To one lubią dominować i przykuwać uwagę. Określenie "szara myszka" jest im obce. Ostatnie zdanie należy do nich. Dlatego lepiej z nimi nie zadzierać. Wśród takich kobiet lepiej mieć przyjaciółki niż wrogów. Jednak pod skorupą czarnego manicure mogą okazać się ciepłą osobą i towarzyszką na całe życie. Na taki kolor decydują się kobiety niezależne lub te, które tę niezależność chcą podkreślić mocnym akcentem. Kobiety z branży show-biznesu, celebrytki, dziennikarki. Panie, które wykonują wolne zawody.  

Pomarańcz

Zaufanie. Ten kolor cechuje osoby, które są otwarte na nowości. Lubią poznawać ludzi i zwiedzać świat. Panie, które wybierają ten kolor nie znoszą samotności. Kobietom decydującym się na pomarańczowy kolor manicure trudno odmówić pozytywnej energii. To optymistki twardo stąpające po ziemi.

Zieleń

Równowaga. Kobiety, które cenią harmonię chętnie sięgają po kolor lasu. To synonim regeneracji i ukojenia. Często wybierają go kobiety, które zwracają uwagę na otaczające je środowisko. Ponadto panie, które decydują się na lakier w tym kolorze uważane są za osoby uczciwe. To nie są dusze towarzystwa. Raczej wolą słuchać, niż mówić. To osoby pracowite, które nie mają zbyt dużo wolnego czasu. Jednak i z tą barwą należy postępować ostrożnie. Wybór tego koloru przed podróżą do Chin może być kłopotliwy, oznacza bowiem zdradę męża.

Fiolet

Królowa jest jedna. Fiolet symbolizuje władzę. Jest kojarzony z przepychem i bogactwem. Kobietom, które wybierają lakier w tym kolorze, można zaufać. To damy, które celebrują codzienność. Jeżeli zobaczysz kobietę, która właśnie tak pomalowała paznokcie w tym sezonie możesz być pewna, że jest to osoba mądra i zmysłowa. Poszukująca odpowiedzi na filozoficzne pytania, która chętnie inwestuje w rozwój swoich umiejętności. Należy jednak uważać z kolorem fioletowym. Jeżeli decydujemy się na manicure w tym kolorze to inne akcenty stylizacji powinny pozostać tłem dla paznokci. W przeciwnym razie prestiż może zamienić się w kicz.

Szary

Harmonia i dyskrecja. Kobiety, które wybierają ten kolor paznokci to tzw. "Zosie samosie". Same rozwiązują swoje problemy i radzą sobie z codziennymi sytuacjami. Cechuje je spokój i opanowanie. Nie lubią być w centrum uwagi, dlatego dyplomacja to ich drugie imię. Nie są konfliktowe, ale potrafią walczyć o swoje, kiedy są do tego zmuszone. To one udzielają dobrych rad i dochowują sekretu. Neutralny kolor paznokci nie oznacza monotonii w życiu. Wręcz przeciwnie. Osoby takie chętnie angażują się w życie lokalnych społeczeństw, same są właścicielkami firmy lub prowadzą organizacje non-profit. Osoby decydujące się na ten kolor lakieru cechuje wyczucie smaku. Często stawią na oryginalne dodatki z górnej półki. Dobry zegarek, buty lub torebka to wizytówka ich codziennych stylizacji. 


Zobacz także:  


 

 

 

 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy