Reklama

Reklama

Co mówi o tobie zdjęcie profilowe na Facebooku? Psycholożka zwraca uwagę na te szczegóły

Zdjęcie profilowe jest niczym wizytówka. Pokazuje nie tylko nasz wygląd, również charakter czy zainteresowania. Badania wykazały, że potrzeba jedynie 40 milisekund, aby ocenić kogoś na podstawie zdjęcia. Swoimi spostrzeżeniami na ten temat postanowiła się podzielić psycholożka Francesca Tighinean. Kobieta zwraca uwagę na te szczegóły.

Zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów

Zdjęcie w mediach społecznościowych mówi o nas więcej niż tysiąc słów. Zespół naukowców z Uniwersytetu w Pensylwanii za pomocą specjalistycznych programów przeanalizował zdjęcia profilowe 66 tys. użytkowników Twittera. Ponad 400 osób zostało z kolei poproszonych o wypełnienie ankiety. Wnioski? Badania wykazały, że ze względu na wybór zdjęcia profilowego, użytkowników można podzielić na pięć kategorii: otwarci, neurotycy, sumienni, sympatyczni i ekstrawertycy.

Zobacz również: Co jest nie tak w zdjęciach selfie?

Reklama

Co mówi o tobie zdjęcie profilowe?

Co mówi o tobie zdjęcie profilowe na Facebooku? Tematowi postanowiła się bliżej przyjrzeć psycholożka Francesca Tighinean. To absolwentka University of London, której konto na Tik Toku obserwuje ponad 1,2 mln użytkowników.

Francesca Tighinean tłumaczy, że jeśli zdjęcie profilowe jest kolorowe i przebywasz na nim w towarzystwie innych, najprawdopodobniej jesteś ekstrawertykiem. Z kolei seksowne zdjęcia mogą świadczyć o tym, że dana osoba ma kompleks niższości i czuje, że musi więcej pokazać. W taki sposób rekompensuje sobie brak pewności siebie. Psycholożka dodaje, że częsta zmiana zdjęcia profilowego może oznaczać, że dana osoba nie ma silnej tożsamości.

- Z kolei ustawianie jako profilowego, zdjęcia z partnerem, świadczy o tym, że ktoś widzi swojego partnera jako część własnej tożsamości - ocenia psycholożka. - Osoby, które mają lękowy styl przywiązania, o wiele częściej publikują w mediach społecznościowych zdjęcia z partnerem niż osoby z unikającym stylem przywiązania - dodaje w nagraniu na TikToku.

Zobacz również: Tych rzeczy nie wolno trzymać na strychu. Grozi ci pożar i wysoka kara!

Na zdjęciu "patrzysz z góry"? Na to zwraca uwagę ekspertka

W kolejnym nagraniu Francesca Tighinean skupia się m.in. na publikacji zdjęć z dziećmi lub zwierzętami.

- Takie zdjęcia ukazują twoją empatię i to, że potrafisz zaopiekować się innymi - wyjaśnia. - Zdjęcia, na których "patrzysz z góry" informują o twojej wyższości i dominacji. Czasami oznaczają duże ego. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku zdjęć, do których pozujesz, patrząc w górę. W ten sposób przekazujesz informację o uległości - podkreśla Francesca Tighinean.

***

Zobacz również:

Reese Witherspoon w błękitnym garniturze. 46-letnia gwiazda zachwyca!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: media społecznosciowe | zdjęcia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy