Reklama

Reklama

Czytamy gdzie indziej

Henry Miller czytał w kuchni, Simone de Beauvoir w Café de Flore, a Umberto Eco wyznał ostatnio, że najciekawsze książki czyta w toalecie.

Znajdź z nami swoje miejsce na lekturę! Teatr Ochoty we współpracy z instytucjami zrzeszonymi w EUNIC Cluster Warszawa oraz Miastem Stołecznym Warszawa rusza 16 kwietnia z wyjątkową akcją propagującą czytelnictwo.

Wyznaczyliśmy trzy literackie trasy po Ochocie. Aktorzy związani z Teatrem Ochoty czytać będą dzieciom i dorosłym w nieznanych i tajemniczych zakątkach dzielnicy. Fragmenty najciekawszej młodej europejskiej, choć nie tylko, literatury usłyszymy między innymi u fotografa, w zabytkowym pociągu, u kapelusznika, czy w starym maglu. Kieruj się wskazówkami na mapie, odkrywaj zakamarki Ochoty i daj się porwać literackiej fikcji!

Reklama

W międzyczasie zapraszamy na kawę i ciastko do kawiarni Mam Ochotę, gdzie będzie można kupić czytane w trakcie akcji książki.

Literacka akcja Czytamy Gdzie Indziej jest reakcją na raport z badań nad czytelnictwem za rok 2010 przeprowadzony przez Bibliotekę Narodową i TNS OBOP. Z przeprowadzonych badań wynika, że aż 56% Polaków w ciągu ostatniego roku nie zajrzało do żadnej książki, nawet kucharskiej. Zmień to razem z nami i chodź czytać gdzie indziej! Po zakończeniu akcji wszystkie książki biorące w niej udział zostaną przekazane do ochockich bibliotek.

Podążaj za białym kotem

Trasa dla dzieci - godz. 11-13

Odwiedź fotografa, posłuchaj opowieści kapelusznika, zajrzyj chyłkiem do cudzego biura i zdemaskuj białego kota.

W poszukiwaniu opowieści

Trasa popołudniowa - godz. 14 - 17

Przemknij uliczkami Lizbony, pohuśtaj się na trzepaku w Bukareszcie, podążaj za zapachem brytyjskiego cheddara i odkryj tajemnice greckiego klasztoru.

Niebezpieczne książki

Trasa wieczorna - godz. 18 - 21

Zbrodnia i występek czyhają na każdym kroku: na ulicy, w tramwaju, nawet w klubie miłośników książki. Widzimy się po zmroku.

Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje