Reklama

Reklama

Papież Franciszek udzielił ślubu na pokładzie samolotu

Do niecodziennego zdarzenia doszło dzisiaj na pokładzie samolotu, którym papież Franciszek podróżuje podczas wizyty w Chile. Stewardesa i steward pracujący na pokładzie samolotu wyznali papieżowi, że związani są jedynie ślubem cywilnym i poprosili o udzielenie błogosławieństwa.

Para wzięła ślub cywilny w 2010 roku, ale do ceremonii kościelnej nie doszło, gdyż ich kościół parafialny zniszczyło trzęsienie ziemi. Kiedy papież usłyszał tę historię, zareagował natychmiast i zapytał, czy chcą, aby udzielił im ślubu. Para nie mogła uwierzyć w swoje szczęście. Papież nie żartował i udzielił 39-letniej Pauli Podest Ruiz i 41-letniemu Carlosowi Ciuffardi Elorriga ślubu na pokładzie samolotu! Lot Airbusem 321 z Santiago do miasta Iquique okazał się dla nich wyjątkowo szczęśliwy! Przeszedł też do historii - po raz pierwszy papież udzielił ślubu w powietrzu.

Reklama

Świadkiem został przedstawiciel kierownictwa linii lotniczych. Niezbędne dokumenty  podpisał chilijski biskup również znajdujący się na pokładzie samolotu.

Jak relacjonuje pan młody papież powiedział: “To sakrament, którego świat

potrzebuje, sakrament małżeństwa. Mam nadzieję, że to zmotywuje pary na całym

świecie do zawierania związków małżeńskich”.Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje