Reklama

Reklama

Księżna Mary, czyli kopia Kate Middleton?

Księżna Mary jest żoną następcy tronu duńskiego, Fryderyka. Na ostatnich zdjęciach, na których uchwycili ją fotografowie, nie sposób wprost nie zauważyć podobieństwa do księżnej Cambridge - Kate Middleton.

Życie Mary Elizabeth Donaldson odmieniło się 16 września 2000 roku. To właśnie wtedy, podczas Igrzysk Olimpijskich w Sydney na jednej z imprez poznała księcia Danii, Fryderyka. Dziewczyna niepochodząca z monarchii od razu zdobyła serce księcia, który był nią tak oczarowany, że po powrocie do Danii nie mógł o niej zapomnieć. Para przez jakiś czas wymieniała się listami i mailami, a po sześciu tygodniach Fryderyk wrócił do Australii, by spędzić więcej czasu z Mary.

Trudne początki i scenariusz jak z bajki

Przed długi czas książę nie mógł przekonać rodziców do zaakceptowania swojej wybranki. Jego wcześniejsze sercowe wybory były bowiem na tyle problematyczne, że wywiady udzielane przez jego dotychczasowe partnerki rujnowały wizerunek duńskiej monarchii. 

Reklama

Fryderyk spotykał się wcześniej z modelką Katią Storkholm i piosenkarką pop Marią Montell, a w czasie, gdy poznał swoją przyszłą żonę pozostawał w związku ze znaną stylistką. Żadna z jego dotychczasowych wybranek nie miała zatem królewskich korzeni, a i tym razem sytuacja nie miała ulec zmianie. W końcu jednak duńska rodzina królewska zaakceptowała wybór Fryderyka i w 2004 roku odbył się ślub księcia Danii z Mary Donaldson, która zrzekła się obywatelstwa australijskiego.

Para ma czwórkę dzieci: księcia Chrystiana, księżniczkę Izabelę, księcia Wincentego i księżniczkę Józefinę.

Podobieństwo do Kate Middleton

Choć księżną Mary i księżną Kate dzieli 10 lat różnicy, to patrząc na ostatnie zdjęcia zrobione duńskiej księżnej, trudno dostrzec tę różnicę.

Będąc w monarchii ciężko nie być na świeczniku i uniknąć porównań do członków innych rodzin królewskich.

Do tej pory zdarzało się, że 49-letnia księżna Mary była porównywana do Meghan Markle, bowiem tak samo jak ona nie miała korzeni królewskich, nie miała wcześniej obywatelstwa kraju, w którym w późniejszym czasie została księżną i podobnie jak Meghan, sukces zawodowy osiągnęła długo przed tym, zanim poznała swojego przyszłego męża. Mary bowiem zdobyła świetne wykształcenie na Uniwersytecie Tasmańskim, a następnie budowała swoją karierę w marketingu i reklamie w Sydney.

Mimo tych podobnych kolei losu, teraz Mary jest porównywana do księżnej Kate. Podczas otwarcia pierwszej międzynarodowej szkoły podstawowej w Danii fotografowie zrobili jej zdjęcia, na których podobieństwo do księżnej Cambridge jest wprost uderzające.

Ich styl jest bardzo podobny. Obydwie ubierają się dość zachowawczo, elegancko i z dużą klasą. Nie tylko uroda i styl sprawiają, że księżne są porównywane. Również podobne gesty i mimika sprawiają, że można odnieść wrażenie, że kobiety są sobowtórkami.

Obydwie księżne reprezentują też dość zachowawczą, chłodną postawę w mediach. Nie lubią się uzewnętrzniać, narzekać publicznie i okazywać nadmiernych emocji. Dowodem na to była m.in. cicha krytyka Meghan Markle przez księżną Mary, która powiedziała swego czasu:

Trzeba przyznać, że porównania księżnej Kate i księżnej Mary z pewnością nie są bezpodstawne. Zauważacie podobieństwo?

Zobacz także: 

Na co wydaje pieniądze rodzina królewska? 

Meghan i Harry podlewają ogród "świętą wodą"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje