Reklama

Reklama

Piotr Adamczyk: Dżentelmen, który został Krwinkiem

Grał papieża, Chopina i wiele innych ról, dzięki którym stał się popularnym i cenionym aktorem. Piotr Adamczyk nie tylko chętnie angażuje się w projekty artystyczne, ale również działa charytatywnie. Jego zdjęcie po raz kolejny znalazło się w kalendarzu "Dżentelmeni", a z nami i Fundacją DKMS aktor stworzył bajkę namawiającą do rejestrowania się w bankach potencjalnych dawców komórek macierzystych.

Jubileuszowa - dziesiąta - edycja kalendarza Dżentelmeni tworzonego pod wodzą Oliviera Janiaka, ma podtytuł "Wszystko co najważniejsze w życiu". Opowiada zdjęciami o intymnych momentach, ważnych dla Dżentelmenów, o bliskich im ludziach, o nastrojach przez nich pożądanych, o miejscach, które kochają. Cały dochód ze sprzedaży kalendarza trafia do fundacji dobroczynnych wskazanych przez jego bohaterów.

- Na kartach tej szczególnej edycji znajdziecie blisko czterdzieści osobowości. Z różnych dziedzin życia. Aktorów, dziennikarzy, muzyków, sportowców, których oprócz popularności łączy jeszcze jedno. To są po prostu fajni ludzie - mówią twórcy kalendarza.-  Ich ilość, jakość, osobowościowa różnorodność udowadnia, że przez dziesięć lat dotarliśmy do bardzo szerokiego kręgu z ideą pomagania.

Reklama

Jednym z Dżentelmenów, którzy po raz kolejny znaleźli się na kartach kalendarza jest Piotr Adamczyk. Nie tylko wspiera sprzedaż kalendarza-cegiełki swoim wizerunkiem, ale też namawia sponsorów do przyłączenia się do akcji.

W tej edycji aktor pozuje do zdjęć w swojej warszawskiej restauracji Stary Dom. Fotografie wykonał znany fotograf Robert Woliński, co ciekawe - nie są one zrobione profesjonalnym aparatem, a smartfonem Sony Xperia Z5.

Ekskluzywne wydany naścienny kalendarz niczym obraz z osobnym od zdjęć kalendarium tak, by każdy mógł wybrać sobie i zdecydować z jaka spośród 25 fotografii ma ochotę obcować i jak długo (do kupienia od 1 grudnia u stałych partnerów akcji: w drogeriach Rossmann, sklepach CCC i salonach Sony Center). Natomiast w salonach Apart będzie można kupić ponad 300-stronicowy album dokumentujący 10 lat charytatywnej działalności Dżentelmenów.

To nie jedyna akcja na rzecz potrzebujących, w którą ostatnio zaangażował się Piotr Adamczyk. Na stronach portalu Interia możecie znaleźć audiobajkę "Krwinek i jego wielka misja ratunkowa", którą aktor nagrał, mistrzowsko wcielając się w postać głównego bohatera. Możecie ją ściągnąć i udostępnić znajomym. Dzięki temu rozszerzycie ideę rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych w bazie Fundacji DKMS, której Piotr Adamczyk jest ambasadorem.

- Dawca szpiku? Przeszczep? Rak krwi??? Jeśli nadal nie do końca rozumiesz, o co w tym wszystkim chodzi, posłuchaj bajki, którą dla ciebie przeczytałem. Bajki o superbohaterze, który wyłoży ci kawę na ławę, byś przyswoił, zrozumiał i podał tę wiedzę dalej - mówi Piotr Adamczyk.

POBIERZ BAJKĘ "KRWINEK I JEGO WIELKA MISJA RATUNKOWA"


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje