Reklama

Reklama

Zdobyła koronę Miss. Chwilę później ją oddała

Zoiey Smale chwilę po tym, jak zdobyła koronę Miss Wielkiej Brytanii, postanowiła ją oddać. Czemu się na to zdecydowała?

28-letnia kobieta nie cieszyła się długo swoim osiągnięciem. Wszystko wskazywało na to, że kilku miesięcy później będzie reprezentować swój kraj w konkursie Miss Zjednoczonych Kontynentów w Ekwadorze. Tak się jednak nie stało.

W trakcie przygotowań do kolejnego konkursu, organizatorzy zasugerowali jej, że by mieć cień szansy na wygraną powinna schudnąć. Zoiey Smale nosiła wówczas brytyjski rozmiar 10 odpowiadający rozmiarowi 38. Przez moment kobieta rozważała, czy nie wystartować w konkursie i w ramach protestu zaprezentować w nim swoje naturalne ciało. Zdecydowała się na inny krok.

- Wierzę, że dodawanie odwagi kobietom i mówienie im, że nie ma nic złego w posiadaniu zdrowego ciała jest ważne. Przez moment wahałam się, czy powinnam mówić o tym głośno, ale jaki przykład bym dawała? - zastanawiała się w jednym z wywiadów.

Kobieta otwarcie powiedziała o decyzji kierowników konkursu, którzy stwierdzili, że jest stanowczo za gruba, by wygrać i powinna przejść na dietę. Dziewczyna odmówiła i całe zdarzenie opisała w mediach społecznościowych. Oddała również koronę Miss Wielkiej Brytanii, bo nie chce być kojarzona z przedsięwzięciem, które pogłębia kompleksy wielu kobiet. 

Dziesiątki kobiet z całego świata dziękują jej za odważną decyzję, piszą, że stała się dla nich inspiracją.

Reklama

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje