Reklama

Reklama

ABC smukłego ciała

Do wakacji czasu już niewiele. Pora rozpocząć przygotowania do sezonu bikini. Poznaj sekrety gwiazd i skorzystaj z zasad opracowanych przez lekarza. Sukces gwarantowany!


Zmień swoje nawyki

"Zdrowy styl życia plus prawidłowy tryb odżywiania, to podstawowa zasada akcji zrzucania zbędnych kilogramów", mówi dr Krzysztof Miracki. Odchudzanie zaczyna się w twojej głowie! Nastaw się więc na zmianę przyzwyczajeń, nie zaś na dwa miesiące wyrzeczeń.

Rozsądnie dobieraj diety

"Te, które narzucają rygorystyczne ograniczenia, są niezdrowe dla organizmu i grożą efektem jo-jo", tłumaczy dr Miracki. Kluczem do sukcesu jest regularność: spożywanie kilku posiłków w ciągu dnia i dostarczanie odpowiednich porcji kalorycznych. Nie wyzbywaj się węglowodanów! To na nich opiera się praca układu nerwowego. Jeśli dieta ma być procesem długofalowym, musi być przemyślana, a najlepiej ustalona przez dietetyka. Powinna być też urozmaicona, żeby można było ją kontynuować. Picie dużej ilości wody, ograniczenie kawy, herbaty i używek pomoże ci uzyskać pożądany efekt.

Reklama

Bądź aktywna

"Wszystkim dietom powinien towarzyszyć ruch, co zdecydowanie przyspiesza odchudzanie. Dzięki niemu utrzymasz też organizm w dobrej kondycji", radzi lekarz. Nie musisz spędzać wielu godzin na siłowni. Najlepsze efekty daje codzienna dawka ruchu. Wystarczy 20-minutowy spacer albo przejażdżka na rowerze. To przecież czysta przyjemność!

Postaw na zabiegi

"Przydadzą się szczególnie w pierwszych fazach odchudzania. Brzuch, boczki, pośladki, biodra to obszary oporne na odchudzanie i tu medycyna przychodzi z pomocą. Dr Miracki rekomenduje serie nieinwazyjnych zabiegów, np. za pomocą urządzenia Exilis z głowicą, które emituje ultradźwięki i fale o wysokiej częstotliwości - te rozbijają ścianę komórki tłuszczowej, a jej zawartość jest spalana przez wątrobę. Innym innowacyjnym zabiegiem jest lipoliza i-lipo. To tzw. zimny laser, którego światło przenika do komórek tłuszczowych. Co ważne, nie uszkadza sąsiednich tkanek i naczyń krwionośnych, nie niszczy błony komórek tłuszczowych, a jedynie redukuje ich zawartość i objętość.

Drenuj i masuj

Żeby zintensyfikować efekt zabiegów, wspomagaj je ujędrniającym masażem endermologicznym lub drenażem limfatycznym (np. za pomocą urządzenia Lymphastim: podczas zabiegu zakładasz specjalny, napełniany powietrzem kombinezon, który wykonuje masaż uciskowy).

Pamiętaj o pielęgnacji

Specjalistyczne kosmetyki regularnie i starannie wmasowywane w ciało zadbają o jędrną skórę. Aby osiągnąć efekt, bądź systematyczna.

SHOW 8/2012

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy