Reklama

Co może siarka?

To bardzo cenny pierwiastek. Pomaga organizmowi w usuwaniu toksyn, wpływa też zbawiennie na nasze stawy, skórę, włosy i paznokcie.

Jej leczniczą moc znali i cenili już starożytni Rzymianie. Potem przez wieki kojarzyła się przede wszystkim z mocami piekielnymi. Dziś wraca do łask. W sanatoriach popularne są kąpiele siarczkowe.

Coraz częściej siarkę dodaje się do kosmetyków, a w aptece możemy kupić suplementy diety zawierające ten cenny pierwiastek.

Leczy wiele chorób skóry

O kuracji siarką warto pomyśleć, gdy cierpimy na łuszczycę, wyprysk łojotokowy lub atopowe zapalenie skóry. Najlepsze efekty przyniosą kąpiele. Związki siarki rozpuszczone w wodzie rozmiękczają i złuszczają naskórek. Natomiast gdy naszą zmorą jest trądzik, możemy zastosować kosmetyki z dodatkiem siarki. Tu wykorzystujemy jej działanie antybakteryjne oraz fakt, że normalizuje pracę gruczołów łojowych.

Reklama

Jak stosować?

Żeby przygotować kąpiel, do wanny z wodą wlewamy pół szklanki płynu Buskie SPA siarczkowe. Leżymy 15 minut. Kosmetyków z siarką używamy codziennie, rano i na noc.

Łagodzi reumatyzm

Siarka ułatwia regenerację chrząstki stawowej i przywraca sprawność stawów. Ma też właściwości przeciwzapalne. Nic dziwnego, że sprawdza się w leczeniu reumatyzmu. A konkretnie przy reumatoidalnym zapaleniu stawów, zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, dyskopatiach, po złamaniach i operacjach ortopedycznych.

Jak stosować?

Gdy bolą stawy, robimy sobie kąpiele siarkowe według przepisu jak przy chorobach skóry. Ponadto można zastosować żel siarczkowy. Nakładamy go na chore stawy i masujemy. Zabieg powtarzamy 2-3 razy na dobę przez 2-3 tygodnie. Żel kupimy w aptece.

Wspiera pracę wątroby

 Potrafi łączyć się ze szkodliwymi metalami ciężkimi, takimi jak ołów, rtęć czy kadm i wspomaga ich usuwanie z organizmu. Bierze udział w odtruwaniu, jest więc ważnym wsparciem dla wątroby, przeciążonej ciężkostrawną dietą lub nadmiarem leków.

Jak stosować?

Jeśli mamy kłopoty z wątrobą, warto sięgnąć po bio-dostępną siarkę w tabletkach. Zażywamy od 1 do 3 kapsułek dziennie.

Dba o włosy i paznokcie

Siarka wchodzi w skład keratyny, czyli białka skóry, włosów i paznokci. Odpowiada więc za ich kondycję. Gdy cennego pierwiastka brakuje, włosy się łamią i zaczynają wypadać, a paznokcie stają się kruche.

Jak stosować?
Do mycia włosów codziennie używamy szamponu z rzeżuchy (to świetne źródło siarki). Warto też zażywać siarkę w kapsułkach, najlepiej takich, w których zamknięto również inne substancje wzmacniające włosy i paznokcie, np. krzem czy biotynę.

Kobieta i życie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy