Reklama

Reklama

Czym jest bad hair day? Zdarza się nawet Małgorzacie Rozenek-Majdan

Małgorzata Rozenek-Majdan oznajmiła niedawno followersom na Instagramie, że miała tzw. dzień niesfornych włosów i z tej okazji pochwaliła się fanom swoją nową fryzurą. "Perfekcyjna pani domu" nieźle zaskoczyła fanów, którzy wcale nie zauważyli, aby jej włosy prezentowały się tego dnia gorzej niż zazwyczaj. Czym jest "bad hair day" i, jak sobie z nim poradzić?

Bad hair day. Co to takiego?

Bad hair day to określenie, którego używa się na opisanie naszej fryzury w dniu, w którym włosy na głowie płatają nam figla i nie chcą estetycznie się układać. 

Może się objawiać na przykład jako poczochrane, napuszone włosy lub kilka niesfornych pasm, które nie chcą współpracować i wciąż uciekają z misternie ułożonego warkocza albo końskiego ogona.

Często nawet pomimo licznych prób ich wystylizowania za pomocą profesjonalnych kosmetyków, kosmyków nie udaje się ułożyć.

Małgorata Rozenek-Majdan i jej "bad hair day"

Małgorzata Rozenek-Majdan oznajmiła niedawno obserwatorom na Instagramie, że miała tzw. dzień niesfornych włosów i z tej okazji pochwaliła się fanom nową fryzurą. 

Reklama

"Perfekcyjna pani domu" nieźle zaskoczyła użytkowników serwisy, którzy wcale nie zauważyli, aby jej włosy tego dnia prezentowały się gorzej niż zazwyczaj. 

W komentarzach zawrzało, ponieważ niektórzy stwierdzili, że gwiazda zdecydowanie przesadziła, określając swoje kosmyki jako "bad hair day".

"Dlaczego badhairday?" - pytali i komplementowali jej fryzurę. 

"Gosia, jeśli to jest Twój #badhairday, to ja chcę zobaczyć jak wygląda #goodhairday, bo teraz wyglądają oszałamiająco! Motywacja do zapuszczania!" - stwierdził jeden z fanów. 

Bad hair day. Jak sobie z nim poradzić?

Jeżeli rzeczywiście mamy problem z niesfornymi włosami, możemy spróbować poradzić sobie z problemem, stosując kilka trików. 

Suchy szampon będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli z jakiegoś powodu pasma na głowie się przetłuszczają. 

Jeżeli natomiast kosmyki na głowie są bardzo chaotyczne i nie chcą się układać, można spróbować poskromić je przy pomocy grzebienia i suszarki lub prostownicy. 

Najprostszym rozwiązaniem, które sprawdzi się w chłodne dni podczas bad hair day, jest nałożenie na głowę modnej czapki, kapelusza lub opaski. Wtedy nie tylko nie będzie widoczne to, że nasze włosy się nie układają, ale w dodatku będziemy prezentować się oryginalnie i wyróżniać się z tłumu.

A jeśli nie nakrycie głowy, to koniecznie stylowe upięcie. Koki, warkoczyki czy innego rodzaju upięcia sprawią, że dzień niesfornych włosów będzie już tylko historią.

Czytaj również: 

Z czym łączyć miód? 

Pumpkin spice to hit jesieni. Polki pokochają ten kolor? 

Najlepsze fryzury dla cienkich włosów i okrągłej twarzy!

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje