Reklama

Reklama

Domowa depilacja w czasach zarazy

W czasie pandemii nie ma mowy o wizycie u kosmetyczki, a tym samym o wykonaniu zabiegu depilacji w gabinecie. Nie oznacz to, że musisz żyć w dyskomforcie, z odrośniętymi włosami na nogach, pod pachami czy okolicy ust.

Jeśli nie posiadasz depilatora, ani zapasu plastrów do depilacji, sama możesz przygotować wosk, by zmniejszyć owłosienie na ciele.

Wszystkie składniki prawdopodobnie masz w domu, a nawet o tym nie wiesz.

Jest to tani i naturalny sposób.

Czego potrzebujesz, by wykonać wosk do depilacji?

- 1 szklanka cukru,
- ¼ szklanki miodu
- sok z ½ cytryny,
- łyżka plastikowa,
- miska.

Jak przygotować wosk?

Wymieszaj wszystkie składniki w misce za pomocą plastikowej łyżki. Następnie mieszaninę taką umieść w mikrofalówce na około 2-3 minuty, aż do momentu, gdy uzyska ona jednorodną konsystencję.

Reklama

Nie posiadasz mikrofalówki? Wszystkie składniki możesz wymieszać w garnku na małym ogniu. Do rondla wyciśnij sok z jednej cytryny. Mieszaj do czasu wrzenia, a następnie wyłącz gaz. Tak przygotowany domowy wosk będzie gotowy do użytku po upływie około 10 minut.

Pamiętaj, nie stosuj go na skórę od razu po podgrzaniu, gdyż mogłabyś w ten sposób ją poparzyć. Co kilka minut sprawdzaj temperaturę wosku na przegubie dłoni. Jeśli stwierdzisz, że temperatura jest odpowiednia, przystąp do depilacji.

Zasady depilacji domowej woskiem

Przygotuj sobie pocięte kawałki materiału o wymiarach mniej więcej - 15 cm na 6 cm. Najlepiej, jeśli będzie on miał teksturę taką, jak zwykłe prześcieradło. Świetnie nadaje się do tego także dżins.

Skóra przed depilacją musi być absolutnie sucha. Dla pewności możesz ją nawet posypać talkiem. Nakładaj niewielką ilość wosku na niewielki obszar depilowanej partii. Wykonany przez siebie wosk najlepiej jest nakładaj za pomocą drewnianej łopatki.

Po nałożeniu wosku od razu nakładaj pasek do depilacji w kierunku wzrostu włosów. Dokładnie wygładź jego powierzchnię i zerwij go dynamicznym ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. W ten sam sposób postępuj z innymi partiami depilowanej skóry.

Po zakończeniu zabiegu nasmaruj wydepilowane partie oliwką. Umożliwi ci to usunięcie z powierzchni skóry pozostałości wosku.

Zobacz również:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy