Reklama

Reklama

Domowe kosmetyki z liści aloesu

Pokocha je nawet wymagająca skóra.

Jako składnik kosmetyków najlepszy jest 2- i 3-letni aloes. Wówczas zawiera najwięcej witamin (m.in. A, z grupy B, C i E) oraz składników mineralnych (tj. potas, wapń, żelazo, cynk i magnez). Łatwo przenikają one przez naskórek i dostają się do skóry właściwej.

UWAGA: Zanim użyje się aloesu jako składnika kosmetyku, należy oderwać liście i umieścić je na kilka dni w lodówce.

Do ciała

Łagodząca kąpiel: Zmiksuj w blenderze 1-2 szklanki miąższu z liści aloesu i dodaj do ciepłej (ale nie gorącej!) wody. Zanurz się w kąpieli na 15-20 minut.

Emulsja na poparzenia słoneczne: Wymieszaj 8 łyżek soku z aloesu (świeżo wyciśniętego lub kupionego w aptece) z 2 jajkami, 2 łyżeczkami jogurtu i 3 łyżeczkami soku z cytryny. Na godzinę wstaw kosmetyk do lodówki. Nałóż emulsję na skórę i po 20 minutach spłucz.

Reklama

Okład po depilacji:  Zmiksuj szklankę miąższu z aloesu i włóż na 15 minut do lodówki. Nałóż na podrażnioną skórę i przyłóż gazę. Po 15 minutach zdejmij.

Do twarzy

Maska na kurze łapki: Wymieszaj łyżkę soku z aloesu (wyciśniętego lub kupionego w aptece) z 2 łyżkami płynnego miodu. Nałóż na skórę wokół oczu. Po 15 minutach zmyj letnią wodą.

Maska ujędrniająca: Do 2 łyżeczek kremu odżywczego dodaj po łyżeczce soku z aloesu i oliwy z oliwek. Wymieszaj i nałóż na twarz. Po kwadransie zbierz nadmiar kosmetyku chusteczką higieniczną. Resztę wklep.

Maska wygładzająca: Wymieszaj 3 łyżki śmietankowego twarożku z 3 łyżkami soku z aloesu. Nałóż na oczyszczoną cerę. Po 30 minutach zmyj i nałóż krem.

Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: kosmetyki z aloesu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama