Reklama

Reklama

Domowe sposoby na wypryski

Te zabiegi nie uczulą nawet najwrażliwszej skóry.

1. Czosnek

Jednym z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się pryszczy jest czosnek. Zgniećmy główkę czosnku i nałóżmy na twarz, omijając okolice oczu. Zostawmy na 15 minut. Po tym czasie zmyjmy twarz i osuszmy ręcznikiem.

2. Cynamon

Zmieszajmy łyżkę cynamonu w proszku z łyżką soku z cytryny. Nałóżmy mieszankę na pryszcze. Możemy też zmieszać cynamon z miodem. Cynamonowe maseczki nakładajmy codziennie przez dwa tygodnie. W pozbyciu się pryszczy pomogą utarte, surowe ziemniaki. Są również skuteczne w leczeniu zaskórników, krost, czyraków i innych skórnych problemów.

4. Oczyszczająca parówka

Do garnka z wrzącą wodą wrzućmy torebkę rumianku, szałwii lub lipy. Pochylmy twarz nad ziołowymi oparami i przykryjmy głowę ręcznikiem. Trzymajmy twarz nad parą kilka minut.

5. Aloes

Skutecznym sposobem na pozbycie się pryszczy są okłady z miąższu aloesu lub gotowe żele i maści aloesowe. Poprawę widać już po dwóch dniach stosowania, a pełne oczyszczenie uzyskamy po dwóch tygodniach.

6. Białka serwatkowe

To wyjątkowy kompleks bioaktywnych białek serwatkowych o właściwościach bakteriostatycznych i poprawiających naturalną odporność organizmu. Są one składnikiem preparatów poprawiających wygląd skóry. Ich zadaniem jest upłynnienie łojowych wydzielin skórnych, co zmniejsza przetłuszczanie skóry i zatykanie porów.

Rewia
Dowiedz się więcej na temat: pryszcze | cera | wągry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy