Reklama

Reklama

Jak działają kwasy w kremach

O tym, że w gabinecie kosmetycznym możesz wybrać jeden z wielu zabiegów na bazie kwasów, już zapewne wiesz – złuszczają, rozjaśniają i odmładzają skórę bez skalpela. Na szczęście od niedawna kwasy są też dodawane do kremów.

W kosmetykach ich działanie jest powierzchniowe (zabiegi działają głębiej), ale możemy je za to stosować na co dzień. Dzięki nim wspomagamy odnowę naskórka i w efekcie nie jest on taki szary oraz zmęczony. Jego kondycja się poprawia.

Kwasy pozwalają nam też walczyć z przebarwieniami – powstrzymują powstawanie nowych oraz łagodzą już powstałe. 

Nocni sojusznicy 

Kremy, peelingi czy toniki z kwasami powinny być stosowane na wieczór. To ważne, bo mogą uwrażliwiać skórę na słońce. Jeśli więc po ich zastosowaniu nie użyjemy w ciągu dnia kremu z wysokim filtrem UV i lipidami, możemy narobić sobie plam i przebarwień, a to nas raczej nie upiększy. Kurację kwasami najlepiej stosować jesienią i zimą oraz wiosną, zanim na dobre zrobi się ciepło. 

Reklama

Te kwasy rządzą 

Kwas hialuronowy – odpowiada m. in. za prawidłowe nawilżenie naszej skóry.

Kwas salicylowy (BHA)– jego główną siłą są właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Stąd jego popularność w kosmetykach na trądzik i w szamponach do włosów tłustych.

Kwas glikolowy, migdałowy, mlekowy, jabłkowy, cytrynowy i pirogronowy to tzw. kwasy AHA. Nawilżają, złuszczają i przyspieszają regenerację skóry. Rozjaśniają przebarwienia. Mają najsilniejsze działanie. Razem z nimi koniecznie należy stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną.

Ważne: w przypadku nadwrażliwej i naczynkowej skóry należy zachować ostrożność w stosowaniu kosmetyków z kwasami, bo mogą ją podrażnić.

Zobacz także:

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje