Reklama

Latem twoje włosy stają się suche? Możesz im łatwo pomóc

Przesuszone włosy stają się kruche i trudne do ułożenia. Latem, podczas upałów, problem ten pojawia się u wielu osób. Jak temu zaradzić i przywrócić włosom blask i zdrowie?Na przesuszanie naszych włosów na wpływ wiele czynników zewnętrznych. Suche włosy są kruche i łamliwe, przez co bardziej narażone na uszkodzenia. Jeśli nie podejmiemy odpowiednich starań na polu ich regeneracji, forma włosów będzie się z czasem coraz bardziej pogarszać. 

Zobacz również:  Płukanki na kłopotliwą siwiznę 

Czynniki, które osłabiają nasze włosy

  • Promienie słoneczne, czyli promieniowanie UV.
  • Wysoka temperatura. 
  • Kontakt z chlorowaną wodą lub słoną podczas kąpieli. 
  • Silny wiatr.
  • Inwazyjne zabiegi fryzjerskie (ondulacja, farbowanie).
  • Dieta uboga w witaminy. 
  • Zbyt częste suszenie. 

Jak walczyć z suchymi włosami?

Na początek powinniśmy udać się do trychologa, by zdiagnozować źródło naszych problemów z włosami, a dzięki temu podjąć odpowiednie przeciwdziałania. Pomoże w tym zabieg trichoskopii. To nieinwazyjne badanie skóry głowy, cebulki i struktury łodygi włosa.

Reklama

Czytaj także: Mydło Aleppo. Sekret położnych, kosmetyczek i dermatologów

Latem powinniśmy chronić nasze włosy przed nadmiarem słońca. Promienie ultrafioletowe obecne w widmie światła słonecznego, wnika w głęboką strukturę włosa i niszczy jego warstwę korową. 

Włosy trzeba też zabezpieczać w czasie kąpieli w morzu i basenie. Dlatego dłuższy prysznic po takich aktywnościach w celu wymycia chloru i soli jest obowiązkowy. Warto też nałożyć nawilżającą maskę na włosy. 

Ważna jest odpowiednia pielęgnacja fryzury. Szampony nawilżające, zawierające filtr UV, maski odżywcze, domykające łuski włosa, odżywki z ceramidami i lipidami i polimery ochronne, zapobiegające utracie wody przyjdą nam tutaj z pomocą. Po umyciu głowy nie pocierajmy też zbyt mocno włosów ręcznikiem. 

Jeśli stan naszych włosów jest bardzo zły, wtedy domowe sposoby nie przyniosą upragnionych efektów. Niezbędna będzie wizyta u specjalisty.

Zobacz również: Ocet jabłkowy i jego liczne zastosowania! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: suche włosy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy