Reklama

Reklama

Makijaż na urlop

Wystarczy bardzo niewiele, by twój codzienny look zyskał wakacyjny styl. Pakując letnią kosmetyczkę, pamiętaj o szmince fluo, niebieskim cieniu i rozświetlaczu.

Neonowy uśmiech

Makijaż, który wybrała Katarzyna Zielińska (33), ma moc! Aby jednak odblaskowa szminka robiła wrażenie, zadbaj o odpowiedni dobór jej odcienia. Najbezpieczniej jest stosować zasadę barw przeciwstawnych: zimny, amarantowy kolor pomadki pasuje do ciepłej, oliwkowej cery, a ciepły oranż komponuje się z porcelanową, bladą skórą. Powieki i policzki podkreśl naturalnymi kolorami.

Błękitne spojrzenie

Niebieski makijaż oczu, przez pewien czas kojarzony z kiczem, przeżywa swój renesans. Unikniesz banału, jeśli będziesz stosować go oszczędnie, np. w wersji smoky z make-upem typu nude jak Joanna Jabłczyńska (27). Możesz też zdecydować się na kobaltową kreskę i nie tuszować rzęs. Błękity najlepiej pasują do oczu piwnych. Niebieską tęczówkę efektownie podkreślisz kolorem granatowym.

Reklama

Olśniewająca cera

Rozświetlaczami możesz zrobić cały makijaż! Te w pisaku stosuj zamiast podkładu, nakładając je na skrzydełka nosa i kości policzkowe. Odbijają światło, więc zyskasz efekt promiennej cery, tak jak Anna Czartoryska (29). Rozświetlacz w kamieniu optycznie powiększy oczy (aplikuj go w wewnętrznych kącikach), a nałożony na tzw. łuk kupidyna uwypukli usta.

Supertrik

Niebieski cień na powiece optycznie zniweluje zażółcone i przekrwione białko. W zderzeniu z chłodem błękitu zyska ono blask cynkowej bieli. Wypróbuj też jasnoniebieską kredkę: nałożona na linię wodną da efekt wypoczętych oczu.

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy