Reklama

Reklama

Miękkie fale

Niewiele z nas ma włosy proste. Większość pań jest posiadaczkami mniej lub bardziej falowanych pasm. Naucz się to podkreślać.

Kiedy pozwolisz włosom samodzielnie wyschnąć, może się okazać, że wcale nie są do końca proste. Lekkie fale pojawią się na większości włosów. Dzięki umiejętnemu ich podkreśleniu, możesz odkryć wiele nowych możliwości stylizacji!

Odpowiednie mycie

Wiele szamponów zawiera silikony, które sprawiają, że włosy stają się gładkie i lśniące, ale niekoniecznie zyskują lepszą kondycję. Silikony tylko maskują zniszczenia i obciążają włosy ograniczając ich naturalny skręt. Warto zacząć mycie włosów od... końca. Zmocz je ciepłą wodą i nałóż odżywkę lub maskę. Zawiń włosy w ręcznik i pochodź tak przynajmniej 3 godziny. Następnie umyj skórę głowy (włosom wystarczy spływająca po nich piana) i dokładnie spłucz chłodną wodą.

Domowy żel do fal

Zwolenniczki domowych kosmetyków polubią żel z siemienia lnianego: łyżkę siemienia gotuj w szklance wody na małym ogniu, aż zgęstnieje (ok. 30 minut). Potem przelej żel przez gazę, żeby pozbyć się ziarenek. Nałóż na włosy i ugniataj. Pasma będą falowane i nawilżone!

Na co kręcić?

Jeżeli chcesz uzyskać mocniejszy skręt, użyj papilotów z pianki lub... chusteczek dla niemowląt. Te drugie sprawdzą się zwłaszcza przy bardzo suchych włosach. Efekt cię zaskoczy!

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: loki i fale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy