Reklama

Reklama

Nanoplastia włosów - na czym polega i ile kosztuje?

Większość kobiet marzy o pięknych, prostych i gładkich włosach, ale uzyskanie tego efektu nie jest proste. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszył się zabieg keratynowego prostowania włosów, podczas którego stosuje się zazwyczaj chemiczny formaldehyd. To jego obecność odpowiada za nieprzyjemny zapach i sprawia, że keratynowe prostowanie zabronione jest np. u kobiet w ciąży. Rozwiązaniem dla nich jest nanoplastia - bezpieczny zabieg oparty na organicznych składnikach. Co warto o nim wiedzieć?

Nanoplastia włósów to zabieg polegający na trwałym ich prostowaniu za pomocą specjalnego, organicznego preparatu i dobrej prostownicy. Pod wpływem wysokiej temperatury składniki wnikają do wnętrza włosów i zmieniają ich strukturę, dodatkowo wzmacniając je i odżywiając. W skład preparatu wchodzi karbocysteina oksoacetamidowa, czyli połączenie kwasu octowego, kwasu glioksylowego i cysteiny oraz keratyna, kolagen, aminokwasy, olej arganowy, proteiny, witaminy i olejki. Ta mieszanka pozwala nie tylko mocno wyprostować nawet niesforne kosmyki, ale dodatkowo wzmacnia je i nawilża. 

Reklama

Nanoplastia w salonie: Na czym polega i ile kosztuje?

Podczas zabiegu nanoplastii fryzjer aplikuje na włosy preparat, zakłada na nie czepek i chwilę czeka. Następnie zmywa kosmetyk, suszy włosy i dokładnie prostuje je, pasmo po paśmie. Na koniec dokładnie myje głowę delikatnym szamponem. Zabieg ten trwa od 3 do 6 godzin, w zależności od długości włosów oraz preparatu, który zostanie użyty przez fryzjera. Choć nanoplastia trwa dłużej niż zabieg keratynowego prostowania włosów to jej efekt utrzymuje się  nawet do sześciu miesięcy! 

Koszt zabiegu nanoplastii mieści się zazwyczaj między 350 a 1000 zł i jest uzależniony od długości, objętości i siły skrętu włosów. 

Przeciwskazania do zabiegu nanoplastii: Kto nie może jej stosować?

Nanoplastia nie jest zabiegiem dla każdego. Przeciwskazaniem do jej wykonania są bardzo zniszczone i suche włosy, ale w przeciwieństwie do keratyny mogą stosować ją kobiety w ciąży. Po zabiegu można od razu myć, spinać i pielęgnować włosy jak zwykle, a na zabieg farbowania można udać się już po pięciu dniach od poddania się nanoplastii. 

***
Zobacz również:


Sok z cebuli na włosy. Jak go stosować?

Domowe wcierki do włosów. Proste składniki! 

Odwrócony bob pasuje każdej kobiecie. Tak nosi go Paulina Krupińska! 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje