Reklama

Oczyszczanie organizmu

5 naturalnych sposobów na wiosnę.

Wiosna to dobry czas na oczyszczenie organizmu. Zimą nasza dieta pełna była pożywnych, ale i ciężkich potraw. Dlatego to, co przez ten czas zgromadził nasz organizm, trzeba teraz usunąć. Toksyny, nadmiar śluzu i niestrawione resztki pokarmu zgromadziły się w jelicie grubym, wątrobie, nerkach, tkance łącznej, tj. mięśniach, stawach, ścięgnach, nosie, uszach, oczach, płucach i skórze.

Jednak najwięcej toksyn zbiera tkanka tłuszczowa. Ich nadmiar w organizmie może objawiać się m.in. chronicznym zmęczeniem, bólami głowy, kości i stawów, biegunkami, ale też alergiami czy arytmią.

Reklama

Uwaga! Zanieczyszczenie organizmu toksynami może sprzyjać również rozwojowi torbieli, guzów, kamieni. Na szczęście, można je usunąć za pomocą sprawdzonych kuracji na bazie ziół i naturalnych składników. Ziołowe mieszanki usprawnią procesy wydalania toksyn, pobudzając pocenie, działając moczopędnie oraz poprawiając trawienie i regulując wypróżnianie.

Nerki

Piasek i drobne kamienie z nerek pomoże usunąć wywar z pietruszki i napar ze znamion kukurydzy.

Wywar z pietruszki. Dwa korzenie pietruszki pokrójmy w kostkę, zalejmy 3 szklankami zimnej wody i gotujmy 15 minut. Po tym czasie do wywaru dodajmy posiekany pęczek natki pietruszki i gotujmy jeszcze pół godziny na małym ogniu. Odcedźmy wywar. Płyn podzielmy na 3 części i pijmy ciepły 3 razy dziennie. Stosujmy przez 2 tygodnie.

Napar ze znamion kukurydzy. Zmieszajmy po 10 dkg znamion kukurydzy, ziela werbeny, ziela rdestu ptasiego, ziela nawłoci i owocu dzikiej róży. Do 3/4 l wody wsypmy 3 łyżeczki mieszanki i gotujmy 10 minut. Pijmy 3 razy dziennie po szklance przez 2 miesiące.

Jelito grube

Oczyszczanie jelita grubego polega na wydaleniu toksyn w postaci kamieni kałowych, martwej tkanki błon śluzowych i pasożytów jelitowych. Pomoże nam w tym tzw. kapsułka EZ.

Jak przygotować kapsułkę EZ? W równych częściach (np. po połowie szklanki) zmieszajmy następujące składniki: otręby owsiane, zmielone siemię lniane, glony w proszku (np. hijiki lub wakame), bentonit, czyli proszek z glinki zielonej, drobno pokruszony węgiel aktywowany oraz zmieloną suszoną pokrzywę.

Uzyskaną mieszankę przesypmy do pustych kapsułek, które możemy kupić w aptekach. Zażywajmy po jednej kapsułce 3 razy dziennie, podczas posiłków. Jeśli nie zdobędziemy kapsułek, stosujmy jedną, płaską łyżeczkę raz dziennie, do posiłku. Kuracja powinna trwać do wyczerpania mieszanki. Uwaga! Między posiłkami stosujmy 2 kapsułki Acidophilus. Jest to probiotyk pomocny w odbudowie flory jelitowej.

Jak działa? Kapsułka EZ udrażnia jelita i poprawia stan flory, usprawnia trawienie i wchłanianie składników z pożywienia, obniża poziom złego cholesterolu LDL, wzmacnia układ odpornościowy. Ważne! W czasie tej kuracji, w miarę możliwości, unikajmy produktów zwierzęcych i cukru.

Wątroba

Oczyszczeniu wątroby sprzyja jednodniowa kuracja miksturą z oliwy z oliwek i soku cytrynowego lub grejpfrutowego.

Jak się przygotować? Wg medycyny chińskiej oczyszczanie wątroby najlepiej wykonać na wiosnę, gdy wątroba jest najsilniejsza. Warto zrobić to w weekend. Jednak pamiętajmy, by tydzień wcześniej przejść na dietę wegetariańską, podczas której będziemy stopniowo zmniejszać ilość białka w posiłkach.

Jak stosować? Zmieszajmy 1/4 szklanki oliwy i pół szklanki soku. W dniu zabiegu ostatni posiłek zjedzmy o godzinie 13. Do godziny 16 nie powinniśmy też pić żadnych płynów. O godzinie 16, 18 i 20 wypijmy po pół szklanki wody zmieszanej z łyżeczką gorzkiej soli (dostępna w aptece). Miksturę sączmy powoli, najlepiej przez słomkę. Po pewnym czasie poczujemy silną potrzebę wypróżnienia.

Miksturę można stosować nawet co dwa tygodnie - z wykluczeniem miesięcy zimowych. Trochę łagodniejszą formą jest stosowanie przez 3 miesiące rano na czczo łyżki oliwy z oliwek i popicie jej łyżką soku z cytryny lub grejpfruta, ale na efekty będzie trzeba poczekać dłużej.

Cały organizm

Sok z brzozy wspiera procesy odtruwania organizmu, a szczególnie wątroby i nerek. Przyspiesza też przemianę materii i wspomaga odchudzanie.

Kiedy zacząć kurację? Program oczyszczania organizmu sokiem z brzozy zaleca się rozpocząć wiosną, kiedy liście i pąki brzozy są jeszcze dojrzewające. Od końca lutego do czasu, aż brzoza puści pączki, można pozyskiwać z tego drzewa sok i pić jedną szklankę dziennie. Można też kupić gotowy sok, butelkowany i pić półlitrową butelkę dziennie.

Dobrym uzupełnieniem procesu detoksykacji organizmu sokiem z brzozy będzie zrównoważona dieta, bogata w sezonowe warzywa i owoce oraz ryby morskie i produkty pełnoziarniste (np. pieczywo czy makarony). Podczas kuracji sokiem z brzozy zrezygnujmy z alkoholu, papierosów, tłustego mięsa, fast-foodów i słodkości, które zawierają sztuczne barwniki i konserwanty.

Pasożyty

Aby oczyścić organizm z pasożytów, przeprowadźmy kurację 100-procentowym olejkiem z oregano. Jak ją stosować? Do szklanki przegotowanej i wystudzonej wody dodajmy 2 krople olejku i pijmy raz dziennie. Możemy też 2 krople olejku rozcieńczyć z łyżką stołową oliwy z oliwek.

Uwaga! Odczucie gorąca lub palenia w przełyku po zażyciu olejku jest normalne. Kuracji olejkiem z oregano nie stosujmy dłużej niż 17 dni. Nigdy nie zażywajmy go w postaci nierozcieńczonej. W trakcie zażywania olejku, łykajmy też probiotyk np. Acidophilus. Kuracji tej nie mogą stosować kobiety w ciąży, matki karmiące oraz dzieci do lat 12.

Jak szybko odkwasić organizm?

1. Przez jeden dzień jedzmy tylko kaszę jaglaną bez żadnych dodatków, przypraw ani tłuszczu.
2. Następnego dnia dodajmy warzywa, np. marchew, korzeń i nać pietruszki oraz seler.
3. Między posiłkami pijmy mieszankę z połowy szklanki wody, połowy szklanki świeżego soku z grejpfruta i soku z całej cytryny. Pijmy 3 razy w ciągu dnia.
4. Trzeciego dnia możemy już włączyć do diety dobrej jakości tłuszcz np. olej lniany, oliwę z oliwek, olej rzepakowy, masło klarowane, a także warzywa z wyjątkiem skrobiowych, m.in. ziemniaków, batatów, zielonego groszku, grochu, białego ryżu, kukurydzy, a zwłaszcza popcornu czy dyni. Tego dnia unikamy mięsa i pieczywa.




Rewia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy