Reklama

Reklama

Perfekcyjny makijaż ust

Ładnie podkreślone usta dodają kobiecie klasy. Trzeba tylko je starannie pomalować i idealnie dobrać kolor dla siebie.

1. Dobierz właściwy odcień

Przy wyborze pomadki weź pod uwagę odcień swojej karnacji. Chłodne barwy (burgund, malinowa czerwień) pasują młodszym osobom o jasnej karnacji, ciepłe zaś (koralowy) dobrze harmonizują z ciemniejszą skórą.

A jeśli chcesz się skusić na czerwień, to pamiętaj, że do blondynki w słowiańskim typie pasuje np. czerwień pomidorowa z odrobiną żółtego pigmentu. Do szatynek i brunetek raczej chłodne odcienie, złamane pigmentem niebieskim. I jeszcze jedno - zimne kolory są bezpieczniejsze - optycznie wybielają zęby.

Reklama

2. Przygotuj bazę

Pokryj usta cienką warstwą pudru, wtedy szminka będzie się lepiej na nich trzymać. Tylko nie przesadź z pudrem, to ma być delikatne zmatowienie.

3. Zaznacz kontur

Obrysuj wargi konturówką. Jej kolor powinien być taki sam jak pomadki, której użyjesz.

4. Maluj

Szminkę prowadź od środka wargi w kierunku kącików. Do pomalowanych ust lekko przyciśnij chusteczkę higieniczną i nałóż kolejną warstwę pomadki. To utrwali makijaż.

Czerwona pomadka

♥ Ten odcień szminki nie potrzebuje konturówki, bo dodatkowe obrysowanie ust może sprawić, że będą one wyglądały wulgarnie.

♥ Decydując się na czerwień na ustach, oczy podkreśl tylko mascarą.

♥ Pamiętaj, że czerwień lubi białe zęby.

Na dzień i na wieczór

Na co dzień najlepiej sprawdzają się nawilżające pomadki w kremie. Na wieczór możesz wypróbować matową pomadkę, która ma więcej pigmentu i może trochę wysuszać usta. Ale na wyjścia jest idealna.

Pomadka czy błyszczyk nie będą wyglądać dobrze na spierzchniętych ustach. Przynajmniej raz w tygodniu ścieraj martwy naskórek mieszanką cukru z miodem i oliwą, wilgotną szczoteczką do zębów.

IK

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy