Reklama

Reklama

Piękna cera w każdym wieku

Nasza cera potrzebuje odpowiednich do wieku kosmetyków, ale też zdrowej diety, tlenu i snu. Tylko wtedy pozostanie promienna i gładka, nawet, gdy przybędzie nam lat...

40+

Po 40. roku życia skóra szybko traci kolagen i przybywa nam zmarszczek. Potrzebujemy więc ujędrnienia i nawilżenia. Szczególnej troski wymagają okolice oczu. Skóra jest tam bowiem cienka i delikatna.

Kremy do twarzy: Powinny zawierać składniki głęboko nawilżające (np. ekstrakt z hibiskusa, zielonej herbaty) oraz wygładzające zmarszczki. Zwłaszcza mimiczne, których w tym wieku szybko przybywa.

Kosmetyki pod oczy: Ich zadaniem jest wygładzanie drobnych zmarszczek i spłycanie głębokich. Spełniają je dzięki zawartości retinolu oraz witamin (głównie wit. C).

Reklama

50+

Około 50. roku życia, gdy zmienia się gospodarka hormonalna naszego organizmu i zanika cykl miesiączkowy, spada poziom estrogenów. Ma to niekorzystny wpływ na skórę. Traci ona gęstość i pojawiają się głębokie zmarszczki. Ratunkiem mogą być odpowiednie kosmetyki.

Kremy do twarzy: Z olejkiem arganowym lub estrogenami roślinnymi, które zapobiegają wiotczeniu skóry, zmniejszają głębokość zmarszczek i odbudowują zniszczony naskórek.

Kosmetyki pod oczy: Z fitoestrogenami i ceramidami przywrócą cienkiej, delikatnej skórze sprężystość i jędrność.

60+

W tym wieku nasza skóra staje się wiotka i mało elastyczna. Potrzebuje więc kosmetyków liftingujących (modelujących kontur twarzy) i bogatych w składniki odżywcze.

Kremy do twarzy: Powinny zawierać witaminy (E i B), odmładzający koenzym Q10, żen-szeń i antocyjaniny.

Kosmetyki pod oczy: Oprócz ujędrniania skóry i wygładzania zmarszczek, ich zadaniem jest także likwidowanie cieni pod oczami, obrzęków i przebarwień.

Rewia 20/2011

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje