Reklama

Pielęgnacja cery naczynkowej

Odpowiednie kosmetyki, wzmocnią twoją cerę, złagodzą podrażnienia i dodadzą skórze blasku.

Demakijaż i pielęgnacja

Dwa razy dziennie, rano i wieczorem, należy dokładnie oczyścić twarz. Kosmetyki do demakijażu powinny być delikatne, nie mogą podrażniać cery. Dobrze, gdy przywracają jej prawidłowe pH. Dodatkowo powinny wzmocnić i uszczelnić kruche naczynka.

Tak samo działają kremy pielęgnacyjne na dzień i na noc. Zawierają wyciągi roślinne, np. z kasztanowca, cyprysu, lipy, rezedy, mącznicy lekarskiej i pietruszki. Zapobiegają trwałemu rozszerzaniu się naczynek oraz pojawieniu się rumienia na twarzy.

Łagodzący makijaż

Delikatne, pękające naczynka powodują, że cera jest ciągle zaczerwieniona. Zarumienione bez przerwy policzki nie wyglądają dobrze. Jeszcze gorzej, gdy rozszerzone naczynka znajdują się na nosie. Aby ukryć te niedoskonałości, warto używać kremów korygujących i delikatnie kryjących, które dodatkowo zawierają substancje wzmacniające naczynka i zapobiegające ich rozszerzaniu się i pękaniu.

Reklama

Domowe laboratorium

Popękane naczynka pojawiają się, gdy ścianki żyłek są osłabione i tracą swą elastyczność. Aby je chronić, warto unikać wysokich temperatur i ostrych przypraw. Naczynka skutecznie wzmocnią zioła.

Ruszczyk
Kłącze tej rośliny zawiera substancje, które wzmocnią napięcie ścian naczyń żylnych i usprawnią przepływ krwi w naczyniach. Uszczelnią także naczynia włosowate. W kremach do twarzy ruszczyk obkurcza rozszerzone naczynka i zmniejsza zaczerwienienia.

Arnika
Wyciągi z arniki łatwo przenikają przez naskórek i docierają do włosowatych naczynek krwionośnych, powodując ich obkurczenie i wzmacniając ścianki.

Kasztanowiec
Ekstrakt z kasztanowca zawiera m.in. escynę. Dlatego kosmetyki, które zawierają wyciąg z tej rośliny, wzmacniają i przywracają elastyczność ściankom naczyń włosowatych. Escyna działa również przeciwzapalnie. Dzięki temu zmniejsza się rumień i uczucie ściągnięcia.

Świat & Ludzie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama