Reklama

Reklama

Podwójny podbródek

To problem nie tylko osób otyłych lub w podeszłym wieku. Powodem nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach szyi mogą być predyspozycje genetyczne lub hormonalne.

Ujędrnij wiotką skórę

Zwisającemu pod brodą fałdowi skóry elastyczność przywrócą masaże.

By skóra na brodzie była w dobrej kondycji, wmasowuj w nią krem ujędrniający. Może być ten sam, który aplikujesz na twarz. Ważny jest proces wmasowywania i regularność.

Masaż wykonuj ruchem ku górze. Pomoże również szczypanie skóry i jej oklepywanie. Usprawni to krążenie krwi i limfy, zwiększając jędrność skóry.

Dobrze działa też zimna woda. Polewanie szyi i brody chłodnym strumieniem prysznica wzmacnia pracę komórek odpowiedzialnych za jędrność.

Reklama

Łatwo zrobisz

Olej z kiełków pszenicy zawiera witaminy B6 i E, kwas foliowy i minerały. Regeneruje, nawilża i napina zwiotczałą skórę, pomaga też redukować tkankę tłuszczową. Codziennie wieczorem przez 15 minut masuj szyję i całą brodę palcami zwilżonymi olejkiem, powolnymi ruchami od dołu do góry. Nie zmywaj, niech olej działa przez noc.

Zmień niewłaściwe nawyki

Wzmacniaj słabe mięśnie szyi i dolne partie twarzy. Ćwicz, zadbaj o prawidłową dietę.

Aby Twój podbródek się nie powiększał, walcz ze złymi nawykami: spaniem na zbyt dużej poduszce, garbieniem się, złą pozycją przy komputerze.

Codziennie ćwicz. Wyraźnie powtarzaj samogłoski, pokazuj język, powoli obracaj głowę w lewo i w prawo, przechylaj ją. Ucz się chodzić z książką na głowie. By woda i tłuszcz nie gromadziły się w tkankach na szyi, unikaj nadmiaru cukru, soli i alkoholu.

To ci pomoże

Jeśli chcesz spać wygodnie, nie "hodując" sobie drugiego podbródka, rozwiązaniem może być profilowana poduszka z gąbki albo pianki. Niezależnie od tego, czy śpisz na boku, czy na plecach, szyja pozostaje na niej wyprostowana. Dzięki temu broda nie jest opuszczona, co zmniejsza ryzyko powstania drugiego podbródka. Poduszka odciąża przy tym odcinek szyjny kręgosłupa.

Zamaskuj ten defekt specjalnymi trikami

 Mimo masaży i ćwiczeń, wciąż widać drugi podbródek? Są też inne sposoby...

By optycznie wyszczuplić brodę, sięgnij do zasad makijażu modelującego: miejsca, które chcesz "ukryć" - przyciemnij, a te, które chcesz uwypuklić - rozjaśnij. Poniżej żuchwy nałóż więc ciemniejszy podkład lub przyciemnij to miejsce pudrem brązującym, szczególnie po bokach.

Ważne jest też uczesanie. Włosy do ramion warto postrzępić, a ich końce zakręcić tak, by zachodziły na szyję, zasłaniając ją. Masz krótkie włosy? Unieś je i wprowadź w nie "artystyczny nieład". Taka fryzura nie tylko wyrówna proporcje, ale także odwróci uwagę od problemu.

Na Żywo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje