Reklama

Reklama

Potyczki z lokami

Włosy puszą się, gdy są suche i zniszczone, gdy ich struktura jest porowata, łuski ułożone nieregularnie i łatwo w nie wnika wilgoć. Wtedy pęcznieją i "odstają" od głowy. Największą tendencję do puszenia mają włosy kręcone, bo jak żadne inne podatne są na zniszczenia.

Odpowiednia pielęgnacja

Z natury łatwo przesuszające się włosy kręcone, latem potrzebują bardzo intensywnego nawilżania. Do włosów kręconych najlepsze są szampony i odżywki nawilżające. Jednak gdy włosy są bardzo przesuszone i się puszą, lepiej sięgnąć po kosmetyki z linii anti-frizz.

Zawierają olejki wygładzające strukturę włosa. Bardzo przydatny jest jedwab do włosów lub olejek arganowy (stosuj po umyciu i spłukaniu głowy), które są ekspertami od dyscyplinowania włosów. Przynajmniej raz w tygodniu nakładaj na włosy maskę głęboko nawilżającą.

Latem największym zagrożeniem dla włosów kręconych jest promieniowanie słoneczne. Dlatego przed wyjazdem na urlop warto zaopatrzyć się w preparaty do włosów z linii słonecznych, które zawierają filtr UV. Zaś przed wyjściem na plażę polecamy zabezpieczenie włosów olejkiem.

Fryzjerskie porady

Gdy włosy bardzo się puszą, niewskazane jest częste ich mycie. Wystarczy co 2-3 dni - wtedy naturalna wydzielina skóry doskonale przeciwdziała elektryzowaniu się.

Reklama

Jeżeli musisz szybko wysuszyć włosy, zrób to chłodnym strumieniem suszarki. Zimno pomaga domykać się łuskom włosa, dzięki czemu stają się odporniejsze na zniszczenia, rzadziej się elektryzują i ulegają przesuszaniu.

Jeśli często czeszesz włosy, wybieraj plastikowe szczotki i grzebienie o bardzo szerokim rozstawie zębów - mniej szarpią i niszczą. Najlepiej jednak ogranicz szczotkowanie włosów lub z tego zrezygnuj.

Stylizacja

Latem stylizacja loków nie powinna sprawiać problemów. Pozwól swoim włosom swobodnie wyschnąć. Suszarka nie tylko je niszczy, ale także sprzyja puszeniu. Nie susz włosów w pełnym słońcu, gdyż mokre są znacznie bardziej podatne na szkodliwe działanie promieniowania.

Do czesania używaj szczotki z naturalnego włosia. Te wykonane z metalu lub drewna powodują puszenie włosów. Utrwalaj fryzurę albo pianką do włosów kręconych, albo samym lakierem. Nadmiar kosmetyków stylizujących jest niewskazany.

Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja włosów | zabiegi na piękne włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy