Reklama

Reklama

Skuteczne sposoby na krosty

Często zdarza się, że gdy najbardziej zależy ci na ładnym wyglądzie, na skórze pojawia się czerwony wyprysk. Jak go umiejętnie ukryć i przyspieszyć gojenie?

Wysuszający plasterek

Przyklej na krostkę - najlepiej na noc - antybakteryjny plasterek. Jest to mały przezroczysty płatek nasączony m.in. olejkiem z drzewa herbacianego, który wysusza wyprysk i działa oczyszczająco. Plasterek mocno przylega do skóry, dlatego możesz nim też chronić krostkę w ciągu dnia.

Łagodzący żel

Posmaruj krostkę specjalnym żelem punktowym. Preparat wzbogacony cynkiem czy kwasem salicylowym łagodzi stan zapalny, reguluje pracę gruczołów łojowych i ogranicza rozwój bakterii.

Tuszujący korektor

Zamaskuj krostkę kremowym korektorem beżowym w sztyfcie. Możesz rozprowadzić antyseptyczny korektor w emulsji. Potem nanieś podkład lub przypudruj skórę pudrem sypkim lub utrwalającym białym.

Reklama

Leczniczy fluid

Na wyjście specjalne sprawdzi się antybakteryjny fluid. Wybierz kosmetyk matujący do cery tłustej. Rozprowadź go cienką warstwą na całej twarzy i przypudruj ją. Natomiast podkład-kompakt możesz nanieść tylko na krostkę.

Zobacz także:


Świat kobiety

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy